logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom
 


W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to dzień szczególnej pamięci o tych narodach, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie, a także o misjonarkach i misjonarzach posługujących na całym świecie. Ofiary zbierane w polskich kościołach tego dnia przeznaczone są na Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i pomoc misjonarzom.

W roku duszpasterskim 2017/2018 Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom obchodzony będzie pod hasłem: „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha Świętego”. „Duch Święty – jak często o tym świadczą misjonarki i misjonarze – jest głównym podmiotem misji. „To On prowadzi Kościół na drogach misji” (KKK nr 852). Jest Bogiem żywym, otwierającym ludzkie serca na Ewangelię i czyniącym misjonarzy skutecznymi jej głosicielami i świadkami” – napisał w specjalnym komunikacie z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji bp Jerzy Mazur. Biskup zachęca wszystkich do modlitwy w intencji misjonarzy oraz wsparcia materialnego. Osoby starsze i chore zaprasza do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji, a dzieci do włączenia się w akcję Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, którego święto obchodzimy właśnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia.
 
Tradycyjnie już w Dniu Modlitwy i Pomocy Misjom, poprzez ofiary na tacę, wspieramy ogólnopolski fundusz misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące przyszłych misjonarzy do pracy w krajach misyjnych. Kandydaci do pracy na misjach, księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie podczas dziewięciu miesięcy, mogą utwierdzić się w przekonaniu, że ich chęć niesienia Dobrej Nowiny i służenia ludziom w różnych zakątkach świata jest rzeczywiście ich powołaniem. Jest to też czas nauki misjologii, historii krajów misyjnych i języków obcych oraz podstaw medycyny tropikalnej, aby potrafili radzić sobie w nowych warunkach.

Nad przygotowaniem misjonarzy i ich pracą czuwa Komisja Episkopatu Polski ds. Misji m.in. poprzez swoje agendy: Centrum Formacji Misyjnej, Dzieło Pomocy „Ad Gentes” i MIVA Polska.
 
www.misje.pl/ BPKEP
www.episkopat.pl