logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy problemy mogą być drogą do Boga?
Autor: Agnieszka (---.43.65.227.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-01-04 20:56

Hej :) tak się zastanawiam czy problemy jakie mamy w życiu mogą być "dane" przez Boga żebyśmy się do Niego zbliżyli? Od kilku lat cierpię na nerwicę lękową. Wcześniej rzadko kiedy się modliłam. Jak to często bywa zwróciłam się z problemami do Boga i nadal się zwracam, jednak najczęściej wtedy kiedy mam problem. A problemy pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy oddalam się od Boga. Znowu zaczynam się częściej modlić i tak w kółko. Kiedyś pewien ksiądz zasugerował, że Bóg "daje" mi te problemy żebym się do Niego zbliżyła, skoro modlę się tylko w gorszych chwilach. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Wczoraj miałam gorszy dzień, pomodliłam się i wylosowałam cytat z Biblii. Oto on:
"Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu,
przygotuj swą duszę na doświadczenie!
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy,
a nie trać równowagi w czasie utrapienia!"
Przeczytałam dalszą część i dodało mi to otuchy. Fakt, że Bóg jest przy mnie i czuwa nade mną pomaga mi przetrwać gorsze chwile...

 Re: Czy problemy mogą być drogą do Boga?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-05 14:57

Myślę raczej, że Bóg w szczególny sposób zbliża się do tych, którzy cierpią rozmaite problemy, aby dodać im otuchy i nadziei, a nie że sam je na ludzi nakłada. Idąc takim tokiem rozumowania, ryzykujemy wniosek, że Pan Bóg zsyła choroby, śmierć, wszelki terror... A tak nie jest.

 Re: Czy problemy mogą być drogą do Boga?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-05 21:54

Dobry i Miłosierny Bóg często doświadcza tych, których szczególnie wybrał i umiłował. Potrzebuje ich trosk, wyrzeczeń, łez do zbawienia świata, dusz w czyśćcu cierpiących. Wielu świętych doświadczało trudności, cierpienia, wyrzeczeń, bólu, samotności, biedy, smutku, niesprawiedliwości. Byli i tacy, którzy tracili zdrowie i życie. Kochający Jezus z Miłości do człowieka doświadczył tego wszystkiego, chociaż jest Bogiem.

Potem mówił do wszystkich: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. (Mt 9, 23-24)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten trudny :)

 Re: Czy problemy mogą być drogą do Boga?
Autor: Paweł (---.centertel.pl)
Data:   2018-01-05 22:01

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/zwyklym_jezykiem_02.html

W twoich problemach może być rozwiązanie twoich problemów. Pomyśl dobrze o swojej obecnej sytuacji gdzie jest źródło tych lęków, od czego się zaczęło.
Może warto zasięgnąć porady specjalisty od tego problemu. Nie miej jednak musisz walczyć nawet jeśli widzisz ze nie ma to sensu,wszystko sie wali, kiedy wszyscy mówią ze nie dasz rady, itp Walczyć, nie podawać się. Walcz przede wszystkim o kontakt z Bogiem niech żadna choćby tragiczna sytuacja nie odłączy Cię od Boga .Módl się tym bardziej jeśli nie widzisz sensu ,zawracaj uwagę na to co mówią inni oczywiści najpierw rozważ intencję tego kogoś. Często choćby jedno słowo jest cenna wskazówką od Pana. Proś Maryję, Józefa o pomoc. Szczególnie polecam różaniec oraz Nowennę do Św Józefa. Św Filomenie tez dużo zawdzięczam. Zachęcam do odsłuchania kazań, konferencji księdza Pawulkiewicza, Ks. Augustyna Pelanowskiego.
Dołączam Cię do 30 dniowej Nowenny Św. Józefa którą odmawiam.
Pozdrawiam.

 Re: Czy problemy mogą być drogą do Boga?
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-06 19:34

Zmagam się z podobnym problemem, nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale wiem że Bóg chce dla nas dobrze. Ja zastanawiam się się nad Drogą do wolności - modlitwą uwolnienia. https://www.youtube.com/watch?v=WVFAHyjUXZ8 link do ojca Adama na YT I mam nadzieję że uda nam się wyzdrowieć :-)
Może ta "przeszkoda" po to jest żeby nas ulepszać, zbawić :-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: