logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy ludzie są aż tak źli, ze Jezus musiał cierpieć?
Autor: Berni (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2018-01-16 10:57

Czy to ludzie są tak źli czy to Bog jest tak bardzo wymagający?
Jeśli to my zachowujemy sie źle to czy nie jesteśmy do tego zmuszeni przez niedoskonalosc świata.

 Re: Czy ludzie są aż tak źli, ze Jezus musiał cierpieć?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-16 13:39

"Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im - oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi." (Pwt 30, 15-20)

"czy to Bog jest tak bardzo wymagający?"
Bóg dał nam Dekalog. To nie są ciężkie wymagania. Czyż świat nie byłby piękniejszy, gdybyśmy trwali w wierności przykazaniom. Bóg w swej miłości dał nam wolność. Tu mamy dwie drogi z Księgi Powtórzonego prawa. Niedoskonałość świata nie bierze się znikąd. To my jesteśmy sprawcami tej niedoskonałości przez grzech.

Berni, pomedytuj nad 1 Listem św.Jana.

Zapoznaj się z KKK, numery 385-421:
www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-1.htm

 Re: Czy ludzie są aż tak źli, ze Jezus musiał cierpieć?
Autor: wyszywaczekwredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-01-16 13:54

Świat jest zmuszony do niedoskonałości dlatego, że ludzie są źli. Świat oberwał za grzech pierworodny człowieka... nie ma co zganiać.

Nie wiem jak Ty, ja jestem zła. W każdym razie.

 Re: Czy ludzie są aż tak źli, ze Jezus musiał cierpieć?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2018-01-18 17:18

> Czy to ludzie są tak źli czy to Bog jest tak bardzo wymagający?

To pierwsze; Bóg mółby zbawić świat jednym słowem. A wybrał krzyż aby "przyciągnąć wszystkich do siebie" (J 12:32) bo "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J 15:13)

W objawieniach prywatnych skarżył się, że mimo tego ludzie wciąż nie dowierzają w Jego miłość:

"Pragnę, ażeby kapłani głosili to wielkie miłosierdzie moje względem dusz grzesznych. Niech się nie lęka zbliżyć do mnie grzesznik. Palą mnie płomienie miłosierdzia, chcę je wylać na dusze ludzkie. Skarżył się Jezus do mnie tymi słowy: Nieufność dusz rozdziera wnętrzności moje. Jeszcze więcej mnie boli nieufność duszy wybranej; pomimo niewyczerpanej miłości mojej — nie dowierzają mi, nawet śmierć moja nie wystarcza im." (Dzienniczek Faustyny, 50)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: