logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Komunia poza Mszą świętą.
Autor: Marek (---.146.167.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-03-14 22:28

Czy jest możliwe przyjmowanie w tygodniu Pana Jezusa w Komunii Świętej, poza mszą Świętą.Jestem w Niemczech i tamtejszy kapłan mi odmówił przyjęcia Pana Jezusa pomimo że był w kościele,podobnie tamtejszy szafarz,wskazując abym przyszedł na mszę Świętą ,w tygodniu jest nie może możliwe ze względu na wykonywaną pracę i brak tam codziennych mszy świętych.Poprosze o pomoc ponieważ, serce moje domaga się codziennego przyjmowania Pana Jezusa.Nadmienie, że w Polsce przez ostatni rok przyjmowałem Pana Jezusa codziennie a od czerwca dwa razy dziennie, bardzo dbam o całkowitą czystość serca.Czy jest jakieś prawo regulujące te kwestie jeśli ktoś umie mi pomóc znaleźć w j.niemieckim kkk to poproszę, jeśli nie to poproszę uprzejmie w j.polskim.

 Re: Komunia poza Mszą świętą.
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2018-03-14 22:51

Nie Katechizm Kościoła Katolickiego, ale Kodeks Prawa Kanonicznego, kanon 918:
Jak najbardziej zaleca się, ażeby wierni przyjmowali Komunię świętą podczas sprawowania Eucharystii. Proszącym jednak o nią dla słusznej racji poza Mszą świętą, należy udzielić, zachowując obrzędy liturgiczne.

http://www.zaufaj.com/prawo-kanoniczne/55.html#10


i w języku niemieckim na stronie Watykanu:

CODEX DES KANONISCHEN RECHTES
Can. 918 — Es wird mit Nachdruck empfohlen, daß die Gläubigen in der Feier der Eucharistie selbst die heilige Kommunion empfangen; wenn sie jedoch aus gerechtem Grund darum bitten, ist sie ihnen außerhalb der Messe zu spenden; dabei sind die liturgischen Riten zu beachten.
http://www.vatican.va/archive/DEU0036/__P39.HTM

 Re: Komunia poza Mszą świętą.
Autor: A-Mail (91.234.12.---)
Data:   2018-03-16 09:04

Dodam tylko że przyjęcie drugi raz komunii św. tego samego dnia może się odbyć tylko w czasie udziału w całej mszy św.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: