logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: dziewcznyna (18 l.) (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2018-06-02 12:13

Osobiście nie czuję, żebyśmy robili coś złego gdy jesteśmy sami. To tylko mama wbija mi do głowy, że wszelkie okazywanie czułości i miłości jest złe :( Bo za jej czasów tak nie było. Wydaje mi się, ze mój chłopak jest odpowiedzialny, bo mówi, że chciałby bardzo delikatnie i zgodnie z zasadami KK wprowadzić mnie w nieznany świat intymności damsko-męskiej. I nigdy nie zrobił niczego wbrew mojej woli.I ja mu ufam i czuję się bezpiecznie w jego towarzystwie. Fakt, jest faktem byłam kompletnie zielona w "tych" sprawach jak zaczęliśmy się spotykać. Aż się dziwiłam, że 22 letni gostek chciał 16 letnią małolatę ;) W sumie nie bardzo widać różnicę wieku, bo jest szczupły i nie wygląda na 24 lata :) Ale teraz jestem szczęśliwa i mam nadzieję, ze tak będzie dalej.
Szczęść Boże

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-06-02 18:22

"Osobiście nie czuję, żebyśmy robili coś złego gdy jesteśmy sami. To tylko mama wbija mi do głowy, że wszelkie okazywanie czułości i miłości jest złe :("

Nie gniewaj się na mamę, bo dobrze robi. Z okazywaniem czułości między zakochanymi jest ten problem, że dozwolona dla nich granica może zostać wtedy łatwo przekroczona. Bo najpierw jest miło, potem robi się coś, żeby zrobiło się jeszcze milej, a dalej jest już wstyd i poczucie grzechu. W takiej sytuacji zresztą słuszne. Twoja mama po prostu nie chce, aby doszło do tego, skoro nie jesteście jeszcze małżeństwem.

"Wydaje mi się, ze mój chłopak jest odpowiedzialny, bo mówi, że chciałby bardzo delikatnie i zgodnie z zasadami KK wprowadzić mnie w nieznany świat intymności damsko-męskiej".

Jeśli tak mówi, to albo kłamie, albo tak naprawdę nie rozumie różnicy między intymnością (czyli istnieniem wspólnego świata dwojga ludzi, zbudowanego z szeregu spraw, które poruszają jedynie między sobą, a unikają ich będąc w szerszym gronie), a namiętnością, czyli przeznaczonym dla małżonków rozładowaniem popędu seksualnego.

"Fakt, jest faktem byłam kompletnie zielona w "tych" sprawach jak zaczęliśmy się spotykać. Aż się dziwiłam, że 22 letni gostek chciał 16 letnią małolatę ;) W sumie nie bardzo widać różnicę wieku, bo jest szczupły i nie wygląda na 24 lata :) Ale teraz jestem szczęśliwa i mam nadzieję, ze tak będzie dalej".

Przemyśl jedną, nasuwającą się od razu kwestię: Ty masz 18 lat, on 24. W takim wieku on prawdopodobnie skończył już studia, Ty zaś jeszcze nawet ich nie zaczęłaś. Czy jesteś absolutnie pewna, że będzie on czekał na Ciebie do czasu, aż je skończysz?
Poza tym, w trakcie studiowania mogą się zdarzyć różne, planowane (urlop dziekański), albo nieplanowane (powtarzanie roku) przestoje, w związku z czym cały proces studiowania ulega wydłużeniu. Z zawarciem małżeństwa naprawdę warto zaczekać do chwili, kiedy oboje będziecie już mniej więcej pewni tego, na czym stoicie.

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Weronika (---.centertel.pl)
Data:   2018-06-02 18:29

Witaj Dziewczyna,
Mówisz o relacjach damsko-męskich przedmałżeńskich i z tego co piszesz wynika, że ty i twój chłopak chcecie, aby przed ślubem zaszły one w stronę niedozwoloną przez Biblię. Twierdzisz też, że nie czujesz jakbyście robili coś złego. Czyli ty sobie Pan Bóg sobie z tego wynika. Bóg powiedział 'nie cudzołóż', nie uprawiaj rozpusty i bezwstydu. Jeżeli tego nie akceptujesz wraz z chłopakiem to wasz wybór drogi przeciw Bogu. A KK wyraznie mówi, że WSZELKIE relacje seksualne damsko-męskie przed ślubem są grzechem cięzkim w przypadku dobrowolności i świadomości (pozwalasz na to więc jest to dobrowolne).

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Monika (---.91.147.147.dyn.plus.net)
Data:   2018-06-02 20:49

Dziewczynko lat 18 popełniasz jeden mały błąd. Stawiasz siebie ponad zasadami moralnymi. Ciekawe czy się z Tobą kiedyś ożeni? Ciekawe co zrobi gdy pozna bardziej interesująca dziewczynę. Piszę do Ciebie jak dobra Ciocia. Wiara w Boga jest bardziej interesująca niż sprawy damsko-męskie. Te kończą się dobrze jak jest ciąża. Polecam Ruch Czystych Serc.

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-06-02 22:35

Rację ma Bóg, który powiedział "Nie cudzołóż".
Twój wpis jest tak enigmatyczny i niejasny, że trudno cokolwiek napisać. Intymność, czułość i okazywanie miłości to może być przytulanie, ale też stosunek seksualny, jak i mnóstwo pomiędzy. Która opcja jest prawdziwa w Twoim przypadku?

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2018-06-03 15:30

On Cie wprowadzi w świat. Chyba wie co mówi, ma doświadczenie. I w dodatku jest ekspertem od nauczania Kościoła. No taki chłopak to skarb.

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Mariusz (---.toya.net.pl)
Data:   2018-06-03 20:46

Będzie Pani żałować, jeśli zabrnie Pani za daleko. Naprawdę piękną chwilą jest noc poslubna. I ta świadomość, że wszystko odbyło się bez grzechu i według woli Bożej. Niech Pani tego nie zaprzepaści. Mama ma rację. Bo co znaczy wprowadzić w świat intymności według KK? Chyba, że po ślubie?

--------

Więcej w wątkach:

Po co jest małżeństwo?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=100172&t=100172

Czym wyróżnia się miłość między małżonkami?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=265325&t=265325

Jak dobrze przygotować się do Sakramentu Małżeństwa?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=310101&t=310101

Jak należy przygotowac się do małżeństwa?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=126858&t=126858

Jak stworzyć udane małżeństwo?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=95016&t=95016

Jakie pytania warto sobie zadać przed ślubem?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=168543&t=168543

moderator

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: Dziewczyna (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2018-06-04 11:03

Czy przytulenie, trzymanie za rękę i delikatny pocałunek
/.../

"Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa".
Mt 5, 27—28.

Mam nadzieję, że wcześniej niż później dotrą do Ciebie i te słowa Jezusa.
Twój wątek to prowokacja (plus odpowiadanie samej sobie pod innym nickiem). Jednak nie kasuję wątku ze względu na odpowiedzi Forowiczów, z których (odpowiedzi) zapewne skorzystają inni Internauci.
moderator

 Re: Kto ma rację? Mama czy chłopak?
Autor: mareta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-04 15:42

Już Pani sobie odpowiedziała, kto ma rację. Idzie Pani za przyjemnością. Jako się dawniej mówiło; "miłe złego początki" Wita się Pani po katolicku, naginając jednocześnie 10 przykazań do swego widzimisię. Nie tędy droga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: