logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobiła, że znalazła się w centrum piekła?
Autor: Julia (---.tks.pl)
Data:   2018-06-08 08:51

Czytałam książkę pt. "Piekło widziane przez świętych i mistyków". Jest tam fragment wizji piekła przekazany przez Matkę Bożą 1981 r. w Medjugorje. Wiem,że Kościół nie wypowiedział się jeszcze za autentycznością tych objawień, ale z tego co wyczytałam w interencie jest na dobrej drodze za uznaniem części wizji.
Zacytuję kilka fragmentów z tej książeczki:
W pewnej chwili Matka Boża zniknęła i przed wami otworzyło się piekło. Widzieliście je ty, Jakov i Marija. Napisałaś, że było przerażające - wyglądało jak morze ognia. Było w nim wielu ludzi, wszyscy mroczni, wydawali się być diabłami. Twierdzisz, że pośrodku morza widziałaś prostytutkę - blondynkę z długimi włosami i rogami, którą diabły atakowały ze wszystkich stron i było to okropne"(...) " Ponownie widziałam tę jasnowłosą prostytutkę z rogami. Ona cierpi w samym środku tego ognia, a diabły są wokół niej. Jakież to straszne"(...)"- Widzieliście piekło, widzieliście dziewczynę, która była w płomieniach. Widzieliście jej postać? - Widzieliśmy ją w piekle, była wśród płomieni. Wyszła i miała coś zwierzęcego w swojej postaci.Coś dzikiego. - Kiedy widzieliście tę dziewczynę w piekle, to czy Nasza Pani powiedziała wam, dlaczego ona się tam znajdowała?"
Dzieci nazywały ją prostytutką, ale nie wiedziały dlaczego znajduje się ona w piekle. Zastanawia mnie dlaczego to ona cierpi najwięcej i znajduje się w środku piekła atakowana przez chmarę diabłów. Co musiała takiego zrobić, żeby znaleźć się w centrum piekła? W historii świata było wielu ludobójców, ludzi wyjątkowo okrutnych, ale większości są to mężczyźni np Hitler, Stalin. Nie słyszałam o żadnej kobiecie zapisanej na kartach historii, która swoim złem dorównywałaby niektórym mężczyznom. Jak myślicie co mogła takiego zrobić?

 Re: Co zrobiła, że znalazła się w centrum piekła?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-06-08 14:17

Szkoda życia na spekulacje nad tekstem o na razie wątpliwej wartości.
Nie jest ważne, co o tym myślimy. Spekulacje o cudzym grzechu nas donikąd nie prowadzą. Naprawdę. (o ile nie mylę osób, to nie prowadzą też do Twoich teorii o Bożym nieprzebaczeniu. Jeśli mylę, przepraszam).
Moim zdaniem nie ma sensu rozpisywanie tu ankiety, co myślimy o geometrii piekła i rozmieszczeniu w nim osób oraz o typach grzechu z tym skorelowanych. Nie zawracajmy sobie głowy tymi domysłami, to nas do Boga naprawdę nie przybliża. A poza tym nie widzę sensu amatorskiego analizowania nieuznanych objawień. Masz kompetencje ku temu? Wiarygodne narzędzia? Metody? Ja nie. Narzędzia filologiczne (te bym miała) Ci tu nie pomogą. Mamy to odnieść do Dantego?

Julio, Pan Bóg jest znacznie ciekawszy niż piekło. Naprawdę.

 Re: Co zrobiła, że znalazła się w centrum piekła?
Autor: Mariusz (---.toya.net.pl)
Data:   2018-06-10 15:41

Dzisiaj po Mszy Świętej dopiero mogę Ci coś przekazać. Tak się złożyło, że z powodu mojej choroby siadam w samym końcu przy konfesjonale. A konfesjonał jest kabinowy. I uwierz mi jak jestem ciekawski, tak gdy ktoś za głośno mówi lub ksiądz zbyt głośno odpowiada tak ja bardzo tego nie chce słyszeć. Nie chcę znać czyichś grzechów. I tego się trzymam

 Re: Co zrobiła, że znalazła się w centrum piekła?
Autor: Kasia (195.150.162.---)
Data:   2018-06-10 21:35

Mogłaby to być też pewna symbolika. Objawienia nie zawsze niosą dosłowny przekaz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: