logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Maciej (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-19 06:15

Mam problem z wiernoscia. Od jakichs 2 miesiecy kusi mnie by zdradzic zone. Chyba niechcacy zakochalem sie w kolezance z pracy, uswiadomilem to sobie jak przestalem tam pracowac bo zaczalem bardzo za nia tesknic. Chcialem sie z nia spotkac, umowic. Ale sie powstrzymalem, przeszlo mi, juz za nia nie tesknie. To bylo chwilowe zauroczenie. Ale za to strasznie nie moge od tamtej pory zahamowac popedu seksualnego i mysle ciagle o pojsciu do prostytutki. Gdyby nie to ze nie mam jak pojsc tak aby zona sie nie dowiedziala, to pewnie juz bym to zrobil. Na szczescie nie mam jak. Przedwczoraj sie ocknalem ze co ja robie. Jak tak moge? Przeciez mam ukochana wspaniala zone! Przysiegalem jej wiernosc! Niby sie opanowalem, ale boje sie, ze za jakis czas znowu mnie najdzie na zrobienie tego. I ze moze nastepnym razem sie juz nie powstrzymam. :(

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Stasia (---.37-151.wind.it)
Data:   2018-06-19 12:25

Dlaczego pociąga Cię seks z prostytutka niż z własną żoną? Czy w ogóle wiesz, że taka wizyta to dosłownie kilka minut? I przez te kilka minut chcesz zniszczyć małżeństwo, upokorzyć i upodlic żonę.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-19 13:27

Jeśli istota Twojego człowieczeństwa sprowadza się do prymitywnego zaspokojenia popędu seksualnego z prostytutką to wiesz - masz wolność.
Co zyskasz? NIC. Chociaż nie. Zyskasz, chociaż o zysku piszę sarkastycznie:
- grzech ciężki
- wyrzuty sumienia
- odrazę do siebie
- potępienie i być może odrzucenie w środowisku
- zestaw chorób wenerycznych: kiła, rzeżączka, chlamydia, rzęsistek, HIV, wirus HPV, opryszczka, grzybica i możesz zawlec ten cały pakiet swojej żonie.

Co stracisz:
- szacunek do siebie
- spokój sumienia
- miłość żony
- zdewaluujesz uczucie miłości
- być może żonę

Macieju, więc jak Cię najdzie następnym razem i nie będziesz mógł się powstrzymać to wspomnij na to co napisałam. Prawda, że niezła cena.

Czymże w przypadku zdrady byłyby Twoje słowa przysięgi małżeńskiej? Jaka byłaby wartość skladanych deklaracji czy obietnic w różnych sprawach, jeżeli w najważniejszej dotyczącej miłości i uczciwości małżeńskiej jesteś tak chwiejny.
Jesteś na FPK więc zapewne masz świadomość, że zdrada, która dokonuje się w Twoich myślach też jest grzechem.

Seksualność jest darem od Pana Boga, do wypełnienia w małżeństwie.
Co zrobić? Natychmiast wykasować wszelkie kontakty do koleżanki. Sprawę pokus oddaj Panu Bogu w konfesjonale. Módl się o uwolnienie od tych pokus.
Jeżeli w waszym małżeństwie są sprawy, które uniemożliwiają czy utrudniają pożycie seksualne to podejmujcie rozwiązanie sami lub przy pomocy specjalistów.
Buduj swoją wiarę i szeroko pojętą wierność Bogu i żonie, bo są nierozerwalne w oparciu o Słowo Boże. Rozważ 1 Kor 13, szukaj czego brakuje w waszym związku małżeńskim i pracujcie nad tymi sferami.

Tutaj: (klik) znajdziesz odnośniki do fragmentów Pisma Świętego dotyczących cudzołóstwa. Wyszukaj je i pomedytuj nad nimi.
Rozważ temat ze spowiednikiem podchodząc ze szczerością do 2 i 3 warunku sakramentu pojednania.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: . (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-19 13:33

Z Dzienniczka s. Faustyny:
"Dziś po Komunii św. Jezus dał mi znowu kilka wskazówek: Pierwsze - nie walcz sama z pokusą, ale natychmiast odsłoń ją spowiednikowi, a wtenczas pokusa straci całą swą siłę." Dz. 1560.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2018-06-19 13:47

To, że nie potrafimy odszukać szczęścia we własnym małżeństwie tylko w innych akcjach to częsty efekt karmienia się promocją zdrady. Odbuduj najpierw swoje małżeństwo.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Sandra (---.serv-net.pl)
Data:   2018-06-19 15:11

Zazwyczaj pokusy dotyczące czystości łatwiej przychodzą jeśli człowiek "pofolgował" sobie w życiu duchowym: zezwolił na małe grzeszki, zaniedbywał modlitwę, spowiedź i Komunię świętą, zbyt łatwo znajdował wytłumaczenie i wymówki dla swoich grzechów. Wtedy trzeba powrócić na "swoje tory" - pójść do spowiedzi, modlić się, poczytać coś wartościowego (np. o wartości sakramentu małżeństwa i łaskach, jakie Bóg udziela małżonkom), a wtedy nie będzie człowiek czuł się bezbronny wobec pokusy, tylko z Bożą pomocą ją pokona. A swoją seksualnością obdarz swoją żonę i szukaj z nią zbliżenia, a nie z inną kobietą. Zdrada małżeńska zawsze pociąga straszne skutki, które dopiero po fakcie wychodzą.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Robson (---.9livesdata.com)
Data:   2018-06-19 16:00

Niech obroną Ci będą słowa Pisma Świętego:

"(12) Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. (13) Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. (14) To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci.. (15) Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. (16) Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani!" (List Jakuba, 1)

Z Bogiem,
R.

PS. Co do popędu: jeśli regularnie współżyjecie z żoną, a mimo tego nie wystarcza, może wizyta u kompetentnego seksuologa by pomogła? Jeśli nie: to może coś warto poprawić w Waszym małżeństwie...

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-06-19 19:00

Macieju,

Spróbuj porozmawiać z żoną, bo może i ona ma swoje uwagi czy pragnienia i rzeczywiście coś miedzy wami w pożyciu szwankuje. Na pewno rozmowa z seksuologiem będzie dobrym przedsięwzięciem. My tu nie jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie. Najlepiej pytać u źródeł.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Mariusz (---.toya.net.pl)
Data:   2018-06-19 21:12

Przepraszam, nie rozumiem twoich zamiarów. Od 24 lat jestem z jedną, najpiękniejszą i najukochańszą kobietą świata, moją ŻONĄ. I nigdy ale to nigdy nie chciałem Jej zdradzić. Powodzenia w odparciu tej pokusy.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2018-06-20 20:45

Pierwszym rzędzie piszesz, że masz problem z wiernością, następnie mówisz o pokusie. Rozumiem, że Twoja wierność wobec Boga i bliźniego była już doświadczona, skoro piszesz, że masz problem. Chciałabym ostrzec przed uruchamianiem lawiny, której nie da się powstrzymać, bo to są zawsze powiązania, które nie znikną na pstryknięcie.

A rzeczywiście dobrze to rozeznałeś jako pokusę. Nie wiem przypadkiem czy nie odczuwasz nawet przymusu by uczynić konkretne zło. Reguła Świętego Ignacego Loyoli zakłada by takie pokusy szybko wyciągać na światło dzienne, by diabeł został zdemaskowany. Jeśli kochasz żonę, to powiedz jej o tym co czujesz i jakie masz pokusy i razem módlcie się, by je odpędzić. Tym sposobem przez wzajemny przykład i szczerość stworzycie silniejsze więzi między sobą.

Seksualność to wielka siła i jeśli jej się nie okiełzna, no to wybacz by d..pa rządziła Tobą. Weź się do pracy a złe myśli odejdą, odwiedź hospicjum to też Ci minie głupota.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Marta (---.dab.02.net)
Data:   2018-06-21 09:36

Macieju, mam nadzieję, że wszystkie rady najpierw przemyślisz przed zastosowaniem. Osobiście zdecydowanie nie radzę mówienia żonie o takich pokusach. Jakby mi tak mój powiedział takie coś, to by mnie bardzo zranił i już bym chyba więcej z nim nie mogła spać. Żona nie jest Twoim spowiednikiem. Wyspowiadanie się z tych myśli księdzu to dobry pomysł.
Gratulacje odparcia pokusy, na razie to wygląda na wygraną potyczkę, ale być może wojna się nie skończyła jeszcze. Jak już zasugerowano wyżej, może między Wami coś szwankuje? Może romantyczny wyjazd na weekend by coś pomógł? Albo niekoniecznie coś “romantycznego” w cukierkowym znaczeniu, ale coś, co by podbudowało Waszą więź, coś co lubicie robić razem, może wyjście w góry albo do muzeum, wolontariat razem z żoną, dyskusja o ciekawej książce itd. A jak nie ma czasu, bo praca na okrągło, to chociaż w domu posprzątaj, żona będzie zadowolona i Tobie też się milej zrobi :)
Swój nadmiar energii powinieneś przekierować na coś pozytywnego, bo inaczej zostanie pustka: „tego nie mogę, bo to grzech”, a co w zamian? Trzymaj się i nie puszczaj, będzie dobrze!

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Marek_Piotrowski (---.global.tygrys.net)
Data:   2018-06-25 10:36

Pomodlimy się za Ciebie.

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Maciej (---.play-internet.pl)
Data:   2018-07-31 14:54

Dziekuje za dobre rady i modlitwe. Porzucilem te mysli. Wyspowiadalem sie. Modle sie proszac o wzrost milosci do zony. Mam nadzieje ze wiecej takie mysli mnie nie najda.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: