logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zbieram mocne dowody na prowadzenie dyskusji.
Autor: Wojciech (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-22 20:36

Zakładając że kiedy mamy podane w piśmie świętym pewne kataklizmy rzucone na grzeszników takie jak powódź z której ocalał tylko Noe z rodziną i zwierzętami czy całkowite unicestwienie Sodomy i Gomory, bądź pewne nieszczęscia rzucone na posłusznych Bogu takim jak Hiob. Doszedłem do wniosku że Bóg działa w pewien sposób który ma na celu sprawdzenie przez Niego samego naszej lojalności wobec Boga. Czyli można powiedziec że te całe cierpienie doświadczane przez ludzi którego przyczyną jest wola Boga, działa jak 'filtr' na ludzkość, bo ostatecznym celem Boga jest zbawienie człowieka.

Krócej pisząc Bóg daje nam cierpienie w dobrej intencji by nas zbawić. Czyli dla Boga cel uświęca środki. Czyli idąc tym tokiem myślenia, każdy ból jaki czuję muszę przyjąć z ufnością wobec Boga, bo On sam mnie chce sprawdzić i dać mi w nagrodę szczęście u Jego boku? Co o tym sądzicie?

Proszę o odpowiedź. Jestem człowiekiem wierzącym, który nawrócił się dopiero kilka miesięcy temu, naprawde te pytania i odpowiedzi są dla mnie bardzo ważne, udało mi się wyrwać z rąk okultyzmu i new age, obecnie mam zamiar walczyć z ateizmem, sekularyzacją, new age, scjentologią i okultyzmem wśród moich rówieśników głosząc im prawdę i dowody które mają na celu zwalczenie ich błędu życia w grzechu, pysze i niewierze. Cały czas zbieram mocne dowody na prowadzenie z nimi dyskusji w celu nawrócenia ich.

Z góry dziękuję

 Re: Zbieram mocne dowody na prowadzenie dyskusji.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-22 22:11

Nawróciłeś się kilka miesięcy temu. To wspaniale. Rozumiem, że jest w Tobie pragnienie dzielenia się wiarą z rówieśnikami. Ale odradzałabym postawę walki z "ateizmem, sekularyzacją, new age, scjentologią i okultyzmem wśród rówieśników głosząc im prawdę i dowody które mają na celu zwalczenie ich błędu życia w grzechu, pysze i niewierze". Taka zaplanowana ewangelizacja może przynieść odwrotny skutek i być odbierana jako przejaw wyższości. Nie prowadź dyskusji, dopóki nie zostaniesz wprost o coś zapytany. Wpierw postaraj się sam rozwinąć duchowo, zanim będziesz innych pouczał. Wtedy pewnie zrozumiesz, że takie dyskusje na niewiele zwykle się zdają.
Tym, co powinieneś robić jest prowadzenie życia zgodnie z wiarą. Twoje postępowanie ma być świadectwem wiary. Twój przykład ma pociągać do wiary Twoich rówieśników, a nie płomienne mowy i walka z nimi.

 Re: Zbieram mocne dowody na prowadzenie dyskusji.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-06-23 00:30

Nawracanie innych to pokazywanie im miłości Boga, a nie walka na argumenty.

 Re: Zbieram mocne dowody na prowadzenie dyskusji.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-06-23 00:55

Bóg nie zsyła cierpień. Ani zawinionych przez człowieka, ani niezawinionych. Bóg nie jest dawcą czy twórcą zła. Cierpienie samo w sobie nie jest czymś dobrym. Cierpieniu należy zapobiegać, zmniejszać je, łagodzić, o ile tylko to możliwe godziwymi sposobami.
Przeczytaj:
https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/zwyklym_jezykiem_02.html

 Re: Zbieram mocne dowody na prowadzenie dyskusji.
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2018-06-24 15:00

Nie wiem, czy wszystkie cierpienia daje Bóg, ale na pewno są takie, które pochodzą od Boga. Cierpienia takie służą zbawieniu człowieka, który doznaje cierpień, ale też często takie cierpienia służą zbawieniu innych ludzi. Przykładem są wielcy święci, którzy przez swoje życie wiele wycierpieli. Byli to święci stygmatycy i nie tylko. Zainteresuj się Alicją Lenczewską, współczesną mistyczką, zmarłą w 2012r. Jej "Świadectwo - dziennik duchowy" oraz "Słowo pouczenia" w których mówi do niej Jezus, wiele mogą ci pomóc. Książki mają imprimatur.

 Re: Zbieram mocne dowody na prowadzenie dyskusji.
Autor: Marek_Piotrowski (---.global.tygrys.net)
Data:   2018-06-25 09:26

Witaj
Jeżeli jesteś zainteresowana apologetyką (czyli dosłownie "obroną wiary za pomoca argumentów"), zapraszam na doroczną sesję apologetyczną. Więcej informacji tutaj http://apologetyka.katolik.pl/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: