logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wyrzekam się wyznania?
Autor: Zagubiona (---.centertel.pl)
Data:   2018-06-23 17:41

Czy jeśli myślę, że nie wiem, co zrobię, gdyby zmieniono lub zamieniono nazwę mojego wyznania na inne i myślę, że to myślenie nie jest grzechem według mojego wyznania (biorąc je i jego nazwę razem wzięte) to czy wtedy wyrzekam się tego wyznania?
Dziękuję za odpowiedź.

 Re: Czy wyrzekam się wyznania?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-23 19:19

Pewność co do popełnienia grzechu i jego wagi uzyskasz zawsze w konfesjonale i tego się trzymaj.
Jeżeli jesteś chrześcijanką katoliczką, to kto i w jakich okolicznościach miłaby zmieniać nazwę Twojego wyznania? Tu nie ma gruntu do popełanienia grzechu bo nikt takiej zmiany nie dokona.
Natomiast, jeżeli sama masz wątpliwości czy jesteś w Kościele katolickim we właściwym miejscu, to do rozważenia w Sakramencie Pokuty i Pojedniania. Myślę, że do rozważenia ze spowiednikiem czy to jakiś nieuzasadniony lęk, czy wątpliwości, które mogą pojawić się u każdego ale budują i wzmacniają wiarę czy też rysująca się chęć zmiany wyznania.
Sam proces myślenia, kiedy pojawia się problem jest dobrym zjawiskiem. Najważniejsze jednak jest decyzja końcowa.

 Re: Czy wyrzekam się wyznania?
Autor: Zagubiona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-24 22:14

Nie, tu absolutnie nie wchodzi w grę zmiana wyznania z katolicyzmu :) Dziękuję za odpowiedź :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: