logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w postawie narcyzmu mogę się nawrócić?
Autor: Miłosz (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-23 23:21

Witam. Mam do Was pytanie o prawidłowość intencji z jaką chciałbym się nawrócić. Odkryłem niedawno po bardzo ciężkiej depresji, że mam narcystyczne zaburzenie osobowości. Narcyzm w skrócie można powiedzieć to przeciwieństwo chrześcijaństwa, egoizm w czystej postaci, nieumiejętność kochania, brak empatii, brak zainteresowania drugim człowiekiem. Podsumowując moją dotychczasową postawę w stosunku do Boga to byłem faryzeuszem w najgorszym wydaniu.
Jedyne powody dla których chciałbym się nawrócić to te, że chcę się zmienić, przestać być samotny, czuć, że Bóg jest przy mnie, chcę poprosić o pomoc w najcięższych chwilach, chcę żeby pomógł mi wyleczyć się z egoizmu i chcę przestać czuć poczucie winy, które gromadzi się we mnie od wielu lat i nic z tym nie robiłem wybierając zło. Chcę w końcu ożyć, bo całe życie byłem w letargu przykrywanym różnego rodzaju maskami, a w środku nic nie było tylko ziejąca pustka i tęsknota.

Czy w takiej postawie mogę się nawrócić i pójść do spowiedzi? Pytam, bo boję się, że będę mieć poczucie winy z tego względu, że znów są to egoistyczne pobudki czyli postawa narcyza powtarza się względem Boga: wykorzystywałbym Go do swoich własnych egoistycznych celów. Czyli siebie stawiam ponad Nim- znów grzech pychy. Czytałem, że prawdziwe nawrócenie może być tylko z miłości.
Ja czuję tylko, że jego miłość zawiodłem i wykorzystałem, że chciał dla mnie dobrze, a ja wybierałem wciąż źle i z mojej winy jestem w punkcie w jakim jestem.

Żałuję za grzechy w ten sposób, że widzę, że moja pycha i egoizm, postawa, którą przyjąłem w życiu sprowadziła mnie na manowce. Że odrzucałem Pana Boga a jednocześnie deklarowałem, że w Niego wierzę. Że wykorzystywałem ludzi. Chcę poprosić o przebaczenie, że odrzucałem Go tak wiele razy i chcę by mnie pokierował i wypełnił w końcu tę pustkę. Czy taki żal i intencje są wystarczające żeby pójść do spowiedzi?

Proszę Was bardzo o pomoc, od długiego czasu toczę batalię z samym sobą, niestety mam bardzo mocno wykrzywione myślenie od tego zaburzenia. Zaczynam się gubić i jestem na siebie zły, że nie mogę się połapać w tym wszystkim od 2 miesięcy co dodatkowo oddala mnie od Boga i stwarza dodatkowe poczucie winy.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 Re: Czy w postawie narcyzmu mogę się nawrócić?
Autor: Estera (---.146.106.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-06-24 02:34

Przy zaburzeniach osobowości własne odkrycia to za mało. Diagnozę może postawić tylko specjalista. Czy masz postawioną taką diagnozę?

 Re: Czy w postawie narcyzmu mogę się nawrócić?
Autor: Maciek (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2018-06-24 17:26

Wlasnie, chyba mylisz "chorobe" (zaburzenie osobowosci) ze swiadoma egoistyczna postawa zyciowa (i tylko w tym przypadku istnieje mozliwosci nawrocenia. Zaburzenia sie bowiem leczy a nie z nich nawraca)

 Re: Czy w postawie narcyzmu mogę się nawrócić?
Autor: Miłosz (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-24 17:27

Tak, mam zdiagnozowane zaburzenie, od 3 miesięcy chodzę na psychoterapię.

 Re: Czy w postawie narcyzmu mogę się nawrócić?
Autor: Estera (---.146.163.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-06-24 22:20

W sumie to sam sobie odpowiedziałeś w drugim poście: terapię prowadzi się tylko tam, gdzie jest możliwość zmiany. Czyli da się. Powodzenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: