logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kiedy wstać po błogosławieństwie eucharystycznym?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-06-28 18:21

Szczęść Boże,
Mam pytanie, jakby to ująć, techniczne. Otóż jestem przyzwyczajona by wstać kiedy ksiądz wychodzi na nabożeństwo nie będące Mszą Św., typu Majówka, Różaniec itd. Podobnie w momencie gdy schodzi do zakrystii. Ale zauważyłam, iż nie podczas każdej pieśni do Najświętszego Sakramentu kończącej nabożeństwo ludzie wstają. Zwykle chyba podczas "Wielbię Ciebie" ksiądz zdąży wyjść zanim skończy się śpiew, ale dziś (właśnie ją śpiewano o ile pamiętam) ksiądz został do końca i poza mną chyba nikt się nie podniósł. Chciałam zapytać czy jest jakiś podział pieśni po których się wstaje czy zależy to od indywidualnego podejścia. Bóg zapłać.

 Re: Kiedy wstać po błogosławieństwie eucharystycznym?
Autor: Jo (---.centertel.pl)
Data:   2018-06-28 22:12

Wg mnie to nie jest kwestia pieśni, tylko "typu" nabożeństwa. Ja wstaję po każdym nabożeństwie, ale jeżeli po nim jest nadal wystawiony Najświętszy Sakrament to nie wstaję. Jeżeli Najświętszy Sakrament jest na ołtarzu, a ksiądz odchodzi do zakrystii to niejako akcent, uwaga jest skierowana na Najświętszy Sakrament. Nie reaguje się na to że, ksiądz skończył i wychodzi. Jeżeli natomiast po nabożeństwie chowany jest Najświętszy Sakrament to wówczas wstaję gdy ksiądz odchodzi.

 Re: Kiedy wstać po błogosławieństwie eucharystycznym?
Autor: B. (---.49.136.72.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-06-28 22:18

Proponowałabym jedność z kościołem lokalnym.

 Re: Kiedy wstać po błogosławieństwie eucharystycznym?
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-30 09:40

W mojej parafii większość wstaje, gdy ksiądz chowa Najświętszy Sakrament w tabernakulum (słychać dzwonki), a gdy ksiądz wychodzi, wtedy wierni też wychodzą z ławek lub po dośpiewaniu pieśni do końca.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: