logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po spowiedzi mam wybaczone wszystkie grzechy?
Autor: Ola (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2018-07-07 16:18

Mam takie pytanie jeśli byłam u spowiedzi to mam wybaczone grzechy wszystkie? I co jeśli nie usłyszałam pokuty? Wiem ze jest głupie pytanie ale bardzo mi to pomoże.

 Re: Po spowiedzi mam wybaczone wszystkie grzechy?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-07-09 00:04

"Jeśli byłam u spowiedzi to mam wybaczone grzechy wszystkie?"
Olu, nie wiemy, czy dostałaś rozgrzeszenie. Skąd mamy mieć tę wiedzę? To dla nas niemożliwe.
Mam nadzieję, że tak, ale nie oczekuj pewnej odpowiedzi od osób, które tego wiedzieć nie mogą. Samo "bycie u spowiedzi" to nie wszystko. Nie piszę tego, aby Cię niepokoić, ale byś zwracała uwagę na sprawy istotne.

 Re: Po spowiedzi mam wybaczone wszystkie grzechy?
Autor: B. (---.184.133.124.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-07-10 02:59

Jeżeli nie zataiłaś grzechu, jeżeli wyznałaś wszystkie grzechy które sobie przypomniałaś w czasie rachunku sumienia i jeżeli dostałaś rozgrzeszenie, to tak, wszystkie grzechy kapłan Ci odpuścił w czasie spowiedzi. Jeżeli potem przypomni Ci się jakiś zapomniany grzech, powiedz o nim podczas następnej spowiedzi.

Jest 5 warunków, które trzeba wypełnić:
1) dobry rachunek sumienia,
2) żal za popełnione grzechy,
3) postanowienie poprawy,
4) szczere wyznanie grzechów,
5) zadośćuczynienie.


"co jeśli nie usłyszałam pokuty?" Na drugi raz poproś kapłana w konfesjonale, podczas spowiedzi, o powtórzenie jaka ma być pokuta, powiedz że niedosłyszałaś.

W aktualnej sytuacji proponowałabym abyś poszła do tego kapłana jak będzie w konfesjonale i powiedziała że nie usłyszałaś pokuty. Jeżeli znalezienie tego kapłana byłoby trudne, to idź do innego i zapytaj co zrobić.
Pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: