logo
Środa, 24 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego, Fidelisa, Grzegorza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jan Paweł II
Maryjne Jana Pawła II
Wydawnictwo Salwator
 


Jest to pierwsze tego typu opracowanie w Polsce. Zebrane w antologii modlitwy były wypowiedziane czy napisane w czasie długiego i intensywnego pontyfikatu Jana Pawła II (1978-2005). Adresatem modlitw, a zarazem nicią przewodnią, jest Maryja. Już sam tytuł sugeruje, że chodzi wyłącznie o modlitwy kierowane do Matki Bożej. Niekiedy, dla ich właściwego zrozumienia, konieczne było przywołanie obszerniejszego tekstu...

 
Różaniec – modlitwa szczególnie droga Matce Bożej. Kościół poświęca jej cały miesiąc październik. Jej znaczenie podkreślał wielokrotnie Ojciec Święty Jan Paweł II, który podczas audiencji generalnej, pierwszej po zamachu na jego życie, powiedział do rodaków: “Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby. Do tej modlitwy i was zapraszam. Odmawiajcie Różaniec!

Ufam, że ta tradycja odmawiania Różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom w mojej Ojczyźnie”.
 
Pobożność maryjna Jana Pawła II to źródło wielu słów skierowanych przez niego do Maryi. Przedstawiamy tu wybór modlitw Jana Pawła II wypowiedzianych przed Obliczem Matki Bożej. Modlitwy te pochodzą z “Antologii modlitw maryjnych Jana Pawła II” opracowanej przez ks. Bogdana Giemzę SDS. Stanowić one mogą piękny element naszej osobistej modlitwy różańcowej nie tylko w miesiącu październiku.
 
 
Zobacz także
s. Immakulata Janina Adamska OCD
Dar Szkaplerza jest wprawdzie przywilejem, ale nade wszystko zobowiązaniem. Wymaga pogłębionej wiary, kształtowanej przez Tę, która stała się dla swej wiary błogosławioną, oraz pełnej odpowiedzialności za zbawienie własne i braci. Sama Maryja zdaje się to podkreślać w objawieniach w Lourdes i w Fatimie...
 
ks. dr Johannes Gamperl
Cała Msza Święta jest odnowieniem, uświadomieniem sobie i pamiątką ofiary krzyżowej, która osiąga swój najwyższy punkt w Przeistoczeniu i Komunii św. Jezus pojawia się wśród nas z tą samą miłością do swego Ojca i do nas, z jaką poświęcił się za nas na krzyżu, tylko w bezkrwawy sposób.
 
ks. Krzysztof Napora SCJ

Być może biorąc do ręki Biblię i otwierając jej karty, zadajemy sobie czasem „po cichu” pytanie, czym właściwie jest ta księga? Dlaczego to właśnie po nią sięgam, szukając światła, mądrości, pokoju, Boga? Dlaczego to właśnie ona, a nie jakaś inna, „stróżuje na moim nocnym stoliku” (R. Brandstaetter)? Dlaczego jest dla mnie nieustannie punktem odniesienia? Czy tylko dlatego, że zawiera opis niezwykłych wydarzeń, które rozegrały się w historii narodu wybranego, zapis nadprzyrodzonych interwencji Boga w historii umiłowanego ludu? 

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS