logo
Czwartek, 22 marca 2018 r.
imieniny:
Bogusława, Jagody, Katarzyny, Zachariasza, Lei – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Znak sprzeciwu

Żydzi nie mogli znieść, że Jezus ośmielił się uznać za większego od Abrahama, który był dla nich kimś o wiele ważniejszym niż jakakolwiek inna postać z dziejów Izraela. To przekonanie było tak mocne, że kogoś, kto sprzeciwiał się ich myśleniu, uznawali za bluźniercę i byli gotowi zabić. Również dzisiaj można spotkać osoby broniące z szaloną zawziętością poglądów sprzecznych z wiarą chrześcijańską. Taka postawa, niekiedy prezentowana w imię obrony swoiście rozumianej wolności, skutecznie oddziela człowieka od możliwości poznania prawdziwego Boga w osobie Jezusa Chrystusa. On był, jest i zapewne będzie na zawsze znakiem sprzeciwu.

Duchu Święty, spraw, aby mój umysł i serce były otwarte na prawdę, którą Ojciec objawił w swoim Synu, a naszym Panu Jezusie Chrystusie. Niech dzięki Twojej łasce prawdziwa nauka Ewangelii będzie dla mnie drogowskazem na ścieżkach życia.

 

Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
     
 

Patron DniaŚw. Lea
wdowa

Jedyne wiadomości o św. Lei, pobożnej wdowie z IV wieku, znajdują się w liście, który św. Hieronim napisał do św. Marceli. Po śmierci męża usunęła się do rzymskiego klasztoru; w końcu została jego przełożoną. Odznaczała się wielką uległością i pokorą. Całe noce spędzała na modlitwach, a swoje towarzyszki pouczała pięknym przykładem umartwienia i prostoty.

jutro: św. Turybiusza

wczoraj
dziś
jutro