logo
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli, Elżbiety, Grzegorza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

 Naśladować Jezusa

Najlepszą interpretacją nauki Jezusa jest Jego życie. On nie odwraca się od proszących o pomoc, choć często są grzesznikami lub poganami. Wzbrania się od przemocy i zakazuje jej stosowania uczniom, którzy chcą Go bronić w momencie pojmania. Niesprawiedliwie sądzony milczy wobec kłamstw stronniczych sędziów i fałszywych świadków. Uzdrawia swoich prześladowców i modli się za nich. Aby wejść do królestwa niebieskiego, trzeba stać się naśladowcą Jezusa.
 
Panie Jezu, Ty powiedziałeś do uczniów: „Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie; niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje” (Mt 16, 24). Pomóż mi wypełnić te słowa w moim życiu.
 

Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 
 

Patron DniaŚw. Grzegorz Barbarigo
 
biskup

Św. Grzegorz Barbarigo urodził się w roku 1625 w bardzo starej i znamienitej rodzinie weneckiej. Wyróżniwszy się podczas studiów, poświęcił się potem karierze dyplomatycznej, by w końcu zostać księdzem. Wkrótce papież Aleksander VII mianował go pierwszym biskupem Bergamo. Później obdarzono go godnością kardynała i powierzono rządy nad diecezją padewską. Mądrze i z głębokim zrozumieniem pasterzował swemu ludowi. Pracował nieprzerwanie nad przeprowadzeniem reform, ustanowionych przez sobór trydencki. Dzięki jego wysiłkom seminaria w Bergamo i w Padwie bardzo rozwinęły swoją działalność. W Padwie założył także bibliotekę i drukarnię. Zmarł w roku 1697.

jutro: św. Romualda

wczoraj
dziś
jutro