logo
Środa, 22 sierpnia 2018 r.
imieniny:

Cezarego, Marii, Zygfryda – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Pojednanie

W jaki sposób reaguję na zło? Co robię, kiedy dzieje mi się krzywda? Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że przebaczenie jest szczytem miłości. Zarówno przebaczenie, które ofiarujemy komuś drugiemu, jak i to, które sami otrzymujemy. Przez przebaczenie stajemy się wolni. Niewidzialnym mieczem miłości przecinamy ciasne więzy wzajemnych urazów, pretensji, żalów, nienawiści. Zostajemy uwolnieni i uwalniamy drugiego człowieka. To dlatego Jezus nakazuje pojednanie przed złożeniem ofiary Bogu. Przebaczenie jest odpowiedzią Boga na zło świata. On zaprasza nas, by czynić podobnie.
 
Panie Jezu, strzeż mojego serca, myśli i ust, bym nigdy nie odnosił się z pogardą do drugiego człowieka. Pomóż mi także być miłosiernym wobec tych, z którymi trudno mi żyć w zgodzie.
 

Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 
 

Patron Dnia


Najświętsza Maryja Panna, Królowa

11 Października 1954 roku Jego Świątobliwość papież Pius XII encykliką "Ad Caeli Reginam" ogłosił święto Najświętszej Maryi Panny Królowej i postanowił, by obchodzono je co roku na całym świecie. Oświadczył, że istniejąca od najwcześniejszych wieków wiara Kościoła w królowanie Maryi opiera się na Piśmie świętym i tradycji. Maryja jest Matką Chrystusa, którego Królestwo trwa wiecznie. Dlatego lud chrześcijański od wieków czci Ją jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.

jutro: św. Róży

wczoraj
dziś
jutro