logo
Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.
imieniny:
Brygidy, Apolinarego, Sławy, Sławosza, Żelisławy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Odrzucenie
 
„Jeżeli w jakimś domu lub mieście was nie przyjmą i nie zechcą słuchać waszych słów…” (Mt 10, 14). Kiedy ktoś ironicznie się uśmiecha, gdy mówimy coś naprawdę ważnego, czujemy gniew i złość, czasem zniechęcenie lub smutek. Posyłając uczniów w świat, Jezus zapowiada, że nie przez wszystkich zostaną dobrze potraktowani i powinni liczyć się z odrzuceniem. Również w naszych relacjach rodzinnych czy przyjacielskich zdarza się nam pić cierpki napój odrzucenia. To ważne doświadczenie duchowe świadczące o naszej dojrzałości. Ewagriusz z Pontu, udzielając rad dotyczących modlitwy, mawiał: „Ci, którzy gromadzą w sobie urazy i smutki i chcą się modlić, podobni są do czerpiących wodę po to, by ją wlać do dziurawego dzbana”. Zdanie Jezusa kończy się słowami: „wyjdźcie stamtąd i strząśnijcie proch z waszych nóg”, co również znaczy: nie noście w waszych sercach urazy ani żalu, ale bądźcie wolni, by dalej iść przez życie.

 
Panie Jezu, uczyń moje serce czyste i wolne od nienawiści, grzesznego gniewu, zazdrości i rozpaczy, a jeśli zostanę źle potraktowany i będę cierpieć ze względu na Ciebie, bądź przez to uwielbiony.


Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 
 

Patron Dniaśw. Brygida
 
zakonnica

Św. Brygida urodziła się w 1303 roku koło Uppsali. W małżeństwie wychowała 8 dzieci, w tym późniejszą św. Katarzynę. Po śmierci męża założyła zakon Najświętszego Zbawiciela (brygidki). Doznała licznych przeżyć mistycznych i objawień. Ostatnie 24 lata przeżyła w Rzymie i tam umarła 23 lipca 1373 roku.


jutro: św. Kingi

wczoraj
dziś
jutro