logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
s. Ann Shields
Ogień w moim sercu. Klucz do życia pełnego miłości i modlitwy
Wydawnictwo eSPe
 


Ogień w moim sercu to napisany prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, przywołujący wiele przykładów z życia i obrazowych przypowieści, zbiór praktycznych porad, jak żyć z Bogiem każdego dnia.
 
„Życie pełne miłości przeżywane jest w nieustannej świadomości Bożej miłości. Jest życiem przeżywanym w ciągłym poleganiu na Bożej miłości. Takie życie oparte jest na bezustannym okazywaniu Bożej miłości innym” (fragment książki).
 
 

Wydawca:eSPe
Rok wydania:2014
ISBN:978-83-7482-648-8
Format:140x200
Stron:168
Rodzaj okładki:Miękka

 
Kup tą książkę  
  

 
Gdyśmy byli jeszcze grzesznikami
 
A najbardziej niezwykłą rzeczą – tą, która zawsze skłania mnie do zastanowienia – jest, że Bóg uczynił to wszystko dla nas wtedy, gdy nie zasługiwaliśmy na to, nie rozumieliśmy tego, nie byliśmy w stanie nawet okazać wdzięczności za to.
 
Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, grzeszników w oznaczonym czasie, gdyśmy <jeszcze> byli bezsilni. A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.
(Rz 5,5-6)
 
Fakt oddania przez Boga życia swojego Syna w zamian za nasze życie byłby wystarczająco zdumiewający nawet w sytuacji, gdybyśmy byli ludźmi zasługującymi na takie traktowanie, czyli świętymi, sprawiedliwymi i prawymi pod każdym względem. A jednak niezgłębiona miłość Boga objawia się, jak mówi św. Paweł, właśnie przez to, że oddał On swojego Syna za nas wtedy, gdy w żaden sposób na to nie zasługiwaliśmy: gdy byliśmy jeszcze grzeszni, zbuntowani i niewdzięczni.
 
Jakże niemądrze jest zatem mówić: "Bóg nie mógłby mnie kochać. Popatrz na wszystko, co zrobiłem. Zobacz, jak niegodny jestem". Może być prawdą to, że dopuściliśmy się strasznych rzeczy, i z pewnością prawdą jest, że jesteśmy kompletnie niegodni. Jednakże mimo naszej grzeszności i marności, Bóg poświęcił życie swojego najdroższego Syna, abyśmy mogli żyć.
 
Dlaczego? Ponieważ nas kocha.
 
Bóg tak umiłował świat – tak umiłował ciebie i mnie – że oddał swojego Syna. Świadomość tej niezwykłej prawdy i trwanie przy niej jest fundamentem wszelkiej radości, pokoju i pewności w życiu. Nie wolno nam dać się ograbić z prawdy,  że Bóg nas kocha. Powinniśmy stale strzec jej w naszych sercach i umysłach.




 
Zobacz także
Jacek Prusak SJ
Artykuł został usunięty, ponieważ redakcja Tygodnika Powszechnego zakończyła współpracę ze wszystkimi serwisami internetowymi, także z naszym.

Zapraszamy do czytania innych ciekawych artykułów w naszej czytelni.
 
Przemysław Radzyński
Człowiek, który zostaje diakonem staje się osobą duchowną. Znakomita większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Ci, do których dociera tylko słowo „duchowną” widząc, że kandydat jest małżonkiem oburzają się na to i mówią, że to jest obejście celibatu. Jak ktoś chce być duchownym, to niech idzie do seminarium, a nie coś ściemnia i na około próbuje dojść do ołtarza z żoną u boku. To ogromne niezrozumienie tego, do czego diakon jest przeznaczony. 

Z ks. dr hab. Dariuszem Iwańskim rozmawia Przemysław Radzyński
 
Andrzej Gołąb
Był pogodny, niedzielny poranek. Na jasnogórskich wałach wielotysięczny tłum wielbił Boga modlitwą o wylanie Ducha Świętego. Pośród nich, znalazł się człowiek, który niósł na ramionach całe swoje życie. Przygnieciony tym wstydem, nie był w stanie jak inni podnosić rąk, ani wydobyć z krtani jakichkolwiek słów. Zewsząd dobiegało go błagalne zawodzenie wiatru: Duchu Święty Przyjdź!...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS