logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bernadety, Julii, Benedykta, Biruty, Erwina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Orędownictwo Maryi
materiał własny
 


Orędownictwo Maryi

To, że prostym ludziom często łatwiej odmówić "Zdrowaś Maryjo", niż modlić się do Chrystusa, ma przyczynę - moim zdaniem - nie w tym, że właśnie od Maryi oczekują oni Boskiej pomocy. Przeciwnie niż Chrystus - Ona jest im bliska właśnie dlatego, że jest tylko człowiekiem. Maryja, sama stworzona tak jak my - tak powiadają sobie ci ludzie - z pewnością pomoże mi w spełnieniu moich próśb.

I słusznie. W szczególnych sytuacjach prosimy przecież także innych ludzi o pomoc w modlitwie. I tak również odwołujemy się do Maryi jako do Orędowniczki u Boga. Przekonanie o orędownictwie, wspomożeniu, pomocy Maryi nie da się w ogóle wyłączyć ze skarbca modlitw Kościoła. Wskazuje na to szczególnie zakończenie najbardziej rozpowszechnionej ze wszystkich modlitw maryjnych Ave Maria. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. By dać wyraz czci dla Maryi i ufności w Jej wstawiennictwo, pobożność katolicka nadaje Jej szereg tytułów. Obok tytułów: Matki, Orędowniczki, Wspomożycielki, Pośredniczki, istnieje wiele innych, często bardzo emocjonalnych i budzących niezrozumienie lub nawet oburzenie u niekatolików. Takim tytułem jest przede wszystkim nazywanie Maryi Pośredniczką wszystkich łask. Nie chodzi tu o kwestionowanie jedynego pośrednictwa Chrystusa. Chodzi o stwierdzenie, że Maryja swoim "tak" przyjęła, zastępując w tym wszystkich ludzi, przyjście Pośrednika wszystkich łask i że zbawczemu pośrednictwu Jezusa towarzyszy trwale Jej wstawiennictwo.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Józef Kmieć SDS
Bóg chce aby wszyscy ludzie dostąpili zbawienia, również dzieci które umierają bez chrztu
 
ks. Józef Kmieć SDS
W prywatnym domu miało miejsce spotkanie małżeństw, podczas którego ksiądz odprawił Msze świętą. Nie poszłam z mężem na to spotkanie, gdyż uważaliśmy, że Msze świętą należało najpierw odprawić w kościele, a następnie udać się na spotkanie do domu, tym bardziej ze wszyscy mamy blisko do kościoła.
 
Natalia Budzyńska
„W sierpniu każdy kwiat woła, zanieś mnie do kościoła” – mówi przysłowie. Na wsiach tradycja przynoszenia ziół i kwiatów w święto Wniebowzięcia NMP wciąż jest żywa, a nawet można obserwować odrodzenie kultywowania dawnych bardzo bogatych maryjnych tradycji ludowych. W miastach jest znacznie gorzej.
 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS