logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
o. Joachim Badeni OP
Zobaczyć Boga. Wprowadzenie do kontemplacji
Wydawnictwo Esprit
 


Według ojca Joachima Badeniego kontemplacja jest "widzeniem Boga". Czy można zobaczyć Boga? Nie tylko można – trzeba zobaczyć, jeśli chcemy z Nim żyć!
 
Poza tym kontemplacja, jak mówi ojciec Joachim, jest zupełnie prosta. Do tego nie potrzeba matury, tylko wiary. Każdy człowiek jest zdolny do kontemplacji, do widzenia obecności Bożej…
 
 

Wydawca: Esprit
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-63621-13-1
Format: 115x195
Stron: 120
Rodzaj okładki: Miękka

 
Kup tą książkę  
  
 

 
Życie go rozmiata
 
Czwarty wiersz Psalmu:
 
Nie tak występni, nie tak:
są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata.
 
Są osoby, do których jesteśmy posłani z Ewangelią. To ci, na których nie spoczywa światło błogosławieństwa Pana. Jak oni wyglądają? Widzimy ich bardzo często w naszym otoczeniu.

Nie tak występni, nie tak... To jest całkiem inny świat. Oni żyją w ciemności zła, w ciemności chaosu, nieładu, bezprawia.

Są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata.
" Często przychodzi do mnie ktoś, kogo życie rozmiata. On nie wie, co z sobą zrobić, nie ma żadnego kierunku w życiu, żyje w nonsensie. Dwudziestoletnie młode drzewo, które schnie i się rozpada, które wiatr rozmiata na wszystkie strony. Przychodzi do mnie, bo czuje, że we mnie jest coś, co nazwalibyśmy błogosławieństwem. On tego nie rozumie, ale to czuje. 

Zobacz także
Fr. Justin
Czy wysłuchanie Mszy świętej przez, radio czyni zadość obowiązkowi niedzielnemu?
 
Anna Orlik

Wierzę, że przyjdzie kiedyś taki dzień, kiedy nastania jedna Owczarnia. Stanie się tak w wyniku Bożego, a nie ludzkiego działania. Wielu zapewne zapyta, kto będzie do niej należał, kto będzie tym prawowiernym, którego powoła Bóg. Odpowiedzi zapewne znalazłoby się wiele, ale mam taką nadzieję, że Bóg posłuży się miarą miłości, jedyną słuszną i sprawiedliwą.

 
Marta Wielek

Chociaż bractwa pokutne kojarzą się nam ze skrajną ascezą, ich statuty świadczą o tym, że nie ona była głównym przedmiotem i celem ich działalności. Bractwa pokutne oddawały się modlitwie za zmarłych, rozpamiętywaniu Męki Pańskiej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Ich członkowie opiekowali się chorymi i więź­niami - zwłaszcza tymi, którzy byli skazani na śmierć. Doglądali konających, modlili się na pogrzebach. Podejmowali też rozmaitą działal­ność charytatywną...

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS