logo
Sobota, 18 września 2021 r.
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
27 czerwca - 8. modlitwa za ”zranionych w Kościele Katolickim”
 


Serdecznie zapraszamy do udziału w 8. modlitwie za “zranionych w Kościele Katolickim"


W niedzielę 27 czerwca 2021 r. spotkamy się ponownie w Sanktuarium św. Jana Pawła II, żeby po raz ósmy modlić się wspólnie za osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła Katolickiego.

 

Wydarzenie rozpoczniemy od mszy świętej w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17:00 w kościele górnym. Natomiast modlitwa za zranionych w formie Adoracji Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 18:00 w tym samym miejscu. Po modlitwie, ok. 19:00, przeniesiemy się do Sali konferencyjnej, gdzie będziemy rozmawiać o drodze uzdrowienia z naszym gościem, franciszkaninem ojcem Tarsycjuszem Krasuckim. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.


Modlitwa i spotkanie będą transmitowane, a link to transmisji udostępnimy wkrótce na naszym wydarzeniu na Facebooku.


Wydarzenie organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików z Krakowa. Sanktuarium św. Jana Pawła II również włączyło się w organizację. Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie.

 

Zapraszamy na to wydarzenie osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego oraz tych, którym szczególnie bliska jest myśl o naszych zranionych braciach i siostrach, którzy pragną zapewnienia, że ich Kościół troszczy się o nich. Wszystkich chcących modlić się razem z nami w intencji uzdrowienia skrzywdzonych zapraszamy do wzięcia udziału w naszej modlitwie na żywo lub online 27 czerwca i do udostępniania wydarzenia.


Organizatorzy świeccy katolicy z Krakowa
Sanktuarium św. Jana Pawła II