DRUKUJ
 
Bp Marek Szkudło: Bogu trzeba powierzyć się całkowicie
 


Bp Marek Szkudło udzielił posługi lektoratu 10 alumnom III roku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego
 
Takimi słowami zwrócił się bp Marek Szkudło do obecnych w kaplicy śląskiego seminarium duchownego podczas Eucharystii z posługą lektoratu. Zauważył, że „Bóg nie chce od nas niczego, ponieważ chce nas całych”.
 
Podczas homilii nawiązując do odczytanej liturgii słowa pytał zebranych o to, co złożyli Bogu w ofierze. – To pytanie bardzo głębokie i nie takie proste… Bo można wiele Bogu mówić, wiele postanawiać, ale nie dać Mu nic – mówił.
 
Odniósł się do faryzeusza, który „wspaniale prezentował się w świątyni”. – Wszyscy odruchowo nie akceptujemy jego postawy (…). Czy jednak nie wolimy się prezentować przed Panem Bogiem… - powiedział pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Bóg właściwie od nas nic nie chce. Pan Bóg nas chce całych – tłumaczył.
 
Bp Szkudło zaakcentował, że poznanie Pana Boga wiąże się z poznaniem Jego słowa. – Prawdziwa relacja z Bogiem, autentyczne, szczere nawrócenie zakłada, że człowiek podejmuje wysiłek poznania Boga. Dążyć do poznania Boga oznacza natomiast wziąć do ręki Jego słowo – mówił. 
 
Zwracając się do alumnów mających przyjąć posługę lektoratu wskazał, że dzisiaj każdy z nich weźmie  do ręki księgę Pisma Świętego, „aby przyjąć obowiązek odczytywania tego słowa we wspólnocie Kościoła”. – Będziecie je odczytywać, aby inni w jego świetle mogli poznać siebie, aby każdy mógł się nim karmić – powiedział.
 
Duchowny podkreślił, że aby dobrze przekazywać Boże słowo, trzeba się nim karmić. – Aby inni mogli żyć w świetle Bożego słowa, wy sami musicie w tym świetle kroczyć – apelował bp Szkudło.
 
W śląskim seminarium duchownym 10 alumnów III roku przyjęło posługę lektoratu. Od tego momentu są szczególnie wezwani do odczytywania Bożego słowa podczas liturgii. Mogą także błogosławić w Wielką Sobotę pokarmy na stół wielkanocny.
 
ks. S. Kreczmański
www.archidiecezjakatowicka.pl
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー