DRUKUJ
 
Sukces wielkopostnej odsłony „Ciacha za ciacho”
 


Sukcesem zakończyła się inicjatywa „Ciacho za ciacho”, zorganizowana w ostatnią niedzielę marca przez grupę charytatywną „Szpunt”, działającą przy Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie. Na pomoc podopiecznym ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim udało się zebrać ponad 85 tys. zł.
 
Jak podkreśliła Agata Burghardt, odpowiedzialna „Szpuntu”, tym samym pobito rekord wiosennych edycji akcji. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. To widoczny znak, że „Ciacho za ciacho” jest coraz bardziej znane wśród Krakowian. Mamy już wielu darczyńców, którzy regularnie się włączają w pomoc i wciąż zyskujemy nowych. Wszystkich z nas to doświadczenie ogromnie zbudowało i umocniło, by wciąż dzielić się sobą i swoją pracą z innymi – podsumowała.
 
Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu 9-osobowego busa oraz samochodu z możliwością transportu osoby na wózku inwalidzkim. Kupno busa pozwoli skrócić czas dowozu uczestników, a także zaoszczędzić pieniądze, które będzie można przeznaczyć na remonty. Z kolei auto osobowe z możliwością transportu wózka inwalidzkiego jest niezbędne 3 obecnym podopiecznym.
 
W ramach działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim funkcjonują 4 pracownie: kulinarna, rękodzieła, plastyczna i rehabilitacyjna. Prowadzone są zajęcia dodatkowe uwzględniające psychofizyczne możliwości uczestników, a także ich zainteresowania i uzdolnienia, w tym muzykoterapia oraz koło fotograficzne.
 
Tydzień temu krużganki dominikańskie witały ludzi dobrej woli zapachem ciast oraz stosem książek, płyt czy ozdób świątecznych. Na przybywających czekała także kawiarenka z ciepłymi napojami oraz goframi i tostami. Oprócz tego przygotowano pokazy chemiczne i fizyczne, spektakl beczkowej grupy „Karton” oraz panel dyskusyjny o wykluczeniu społecznym osób z chorobami psychicznymi czy niepełnosprawnościami.
 
W ramach przedostatniej, adwentowej akcji „Ciacho za ciacho”, udało się zebrać ponad 114 tys. zł, dzięki którym, we współpracy z fundacją Dobra Fabryka Szymona Hołowni, zakupiono mleko terapeutyczne leczące niedożywienie dzieci dla Ośrodka Dożywiania w Kongu.
 
Kiermasz charytatywnej grupy “Beczki” organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Inicjatywa „Ciacho za ciacho” ma zostać rozpowszechniona w innych dominikańskich ośrodkach akademickich w Polsce.
 
Fot. Monika Łącka | krakow.gosc.pl
www.diecezja.pl
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー