DRUKUJ
 
Klerycy zapraszają na Dzień Rodziny w krakowskim seminarium
 


O tym, że rodzina jest ważna, nie wystarczy tylko mówić. Trzeba też pokazywać to konkretami i tworzyć przestrzenie, które będą pomagać rodzinom w pełnieniu ich roli i odkrywaniu wartości wspólnie spędzanego czasu. W troskę o rodzinę chcą wpisać się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, organizując w sobotę, 3 czerwca, „Dzień Rodziny”. Będzie to wydarzenie, którego celem jest spotkanie i zabawa w gronie rodzin z naszej archidiecezji.

 

Rodzina jest najważniejszą przestrzenią, w której człowiek się rozwija, doświadcza miłości i odkrywa sens życia. Czasami natłok obowiązków, praca, pośpiech, potrafią skutecznie utrudniać właściwą troskę o tę najbliższą wspólnotę. Dlatego Kościół wielokrotnie przypomina, jak bardzo mocno trzeba przykładać się do pielęgnowania relacji rodzinnych, aby nie zostały zepchnięte na drugi plan, a przez to młode pokolenie nie zubożało o doświadczenie szczęśliwego, kochającego domu, w którym każdy może na kimś polegać i w którym czujemy się ze sobą dobrze.

 

Na nasze spotkanie 3 czerwca zapraszamy rodziny, a także młodych i seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ przygotowujemy wiele atrakcji, m.in.: koncert zespołu kleryckiego, przedstawienie artystyczne zaprzyjaźnionych rodzin i konkursy. Na dzieci będą czekać dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i food trucki. Sami zadbamy o przygotowanie przekąsek i napojów. Zanim jednak przejdziemy do ogrodów, o 10 zapraszamy na zwiedzanie seminarium w mniejszych grupach, a o 12 do kaplicy seminaryjnej na Mszę świętą rozpoczynającą „Dzień Rodziny”.

 

Nad organizacją wydarzenia czuwają przede wszystkim klerycy, którzy wybierają się w tym roku na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Chcemy w ten sposób dzielić się entuzjazmem swojej wiary oraz otoczyć troską rodziny, spędzając z nimi czas, a przez to przyczynić się do promowania jej wartości. Podczas pikniku opowiemy również o ŚDM, by przybliżyć tę ideę spotkań młodych katolików z całego świata. Porozmawiamy również o powołaniu. Chcemy podzielić się radością swojego powołania i zachęcić młodych ludzi do rozeznawania swojej drogi życiowej w oparciu o relację z Chrystusem.

 

Całą wspólnotą seminaryjną zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym pikniku!

 

Zapraszamy 3 czerwca od 10:00 do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8. Przyjmowanie zgłoszeń dla grup pod numerem 534 191 902.

 

WSD AK
fot. kl. Kacper Lendecki
www.diecezja.pl