logo
Piątek, 09 czerwca 2023 r.
imieniny:
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja, Efrema, Pelagii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bp Marczak na Jasnej Górze: Syn Maryi mówi nam, abyśmy kochali Jego i drugiego człowieka tak, jak On nam pokazał!
 


Pod hasłem: „Jestem, pamiętam, czuwam!” na Jasnej Górze trwa 87. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Dorocznemu pielgrzymowaniu – w którym biorą udział duszpasterstwa akademickie z całej Polski - towarzyszy ks. bp Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej oraz delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa akademickiego.

 

Żacy wzięli dziś udział w spotkaniach w grupach studenckich, absolwenckich i z nauczycielami akademickimi, ale najważniejszym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. o godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej.


Natomiast o godz. 21:00 brać studencka uczestniczyła w modlitwie apelowej, podczas której reprezentacja studentów z duszpasterstw akademickich w Polsce złoży rotę ślubowania.


Przed błogosławieństwem kończącym modlitwę apelową delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa akademickiego powiedział między innymi: stajemy wobec naszej Matki, która mówi, abyśmy uczynili wszystko, co nam powie Jej Syn. Jej Syn nam mówi, abyśmy kochali Jego i drugiego człowieka tak, jak On nam pokazał – miłością bezwarunkową, miłością która od niczego nie zależy – która jest wolnym darem. Ten zakrwawiony pas św. Jana Pawła II, na który tutaj możemy patrzeć jest także świadectwem takiej miłości bezwarunkowej, wybaczającej nawet wrogowi. Niech to Boże błogosławieństwo dopomoże nam w realizowaniu nam takiego przykazania! – podkreślił bp Marek Marczak.

 

ks. Paweł Kłys
www.archidiecezja.lodz.pl