logo
Sobota, 22 czerwca 2024 r.
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Generał Paulinów na rozpoczęcie Sumy: By doświadczyć bliskości Matki i ciepła jej spojrzenia
 


- Przejęliśmy dziedzictwo naszych przodków, którzy w czasie radości i smutku, porażek i zwycięstw, przyszłość Ojczyzny składali w dłoniach Jasnogórskiej Maryi - przypomniał o. Arnold Chrapkowski przełożony generalny Zakonu Paulinów na rozpoczęcie głównych uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

 

- Przez wieki zmiennych losów naszego Narodu, w czasie potopu, zaborów, wojen, zniewolenia komunistycznego, uczenia się wolności Matka Boża pokazała jak wielka jest siła Jej pośrednictwa dla obrony naszej ziemi - powiedział. Zwrócił uwagę, że tak jest i dzisiaj, kiedy odczuwamy brak pokoju, gdy toczą się wojny, a spory i podziały rozbijają rodziny i dzielą Ojczyznę.


- W tym niespokojnym świecie, w którym jest tyle punktów zapalnych, wszyscy potrzebujemy daru pokoju, pocieszenia i nadziei - zauważył i dodał, że każdy z nas pragnie doświadczyć bliskości Matki i ciepła Jej spojrzenia, a można go poczuć tutaj na Jasnej Górze.

 

- Nieśliśmy do Maryi Jasnogórskiej radości i cierpienia, rodziny, nas samych i Polskę. Nieśliśmy piękno, młodego, żywego Kościoła, który ukazał się nam w Lizbonie w czasie Światowych Dni Młodzieży, a także radość i piękno pielgrzymującego Kościoła - mówił do pielgrzymów o. Chrapkowski.

 

Generał Paulinów apelował, żeby to co piękne nie zatraciło się w tym, co nie jest z Bożej miłości. - Oby Bóg, przez Maryję, obdarzył nie tylko wielkich przywódców światowych, polityków, ale każdego z nas, zdolnością uczenia się trudnej sztuki dialogu i mądrości - podkreślił.


Zauważył, że dzisiaj zanoszone są modlitwy o mądrość i jedność dla wszystkich Polaków, aby każdy z nas potrafił różnić się, ale mądrze, uczciwie i z troską o Naród, którego korzenie są osadzone w tradycji krzyża, pod którym stoi Królowa Polski. - Wzorem św. Jana Pawła II i bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, tu na Jasnej Górze, wpatrzeni w Twój cudowny Wizerunek, Maryjo, chcemy nabierać sił, aby z wiarą iść w przyszłość - zaznaczył.

 

Dodał, że dziś każdy z nas przed Matką Bożą, chce na nowo przyrzec wierność krzyżowi Jej Syna i zawołać: „Królowo Polski, przyrzekamy!”.

 

Maria Bareła
www.jasnagora.com