logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Jak zadbać o bezpieczeństwo duchowe i finansowe w trakcie wakacji?
 
fot. Sebastian Kurpiel | Unsplash (cc)


Koronawirus skutecznie namieszał w naszym codziennym życiu, a pandemia wywarła wpływ na niemal każdy aspekt codzienności. Z tego tekstu dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje bezpieczeństwo duchowe i finansowe podczas urlopu.

 

Wykup polisę turystyczną

 

Podstawową oraz najlepszą ochroną jest wykupienie polisy turystycznej, która pozwoli na spokojne leczenie oraz pomoże, w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń. W obecnej sytuacji, gdy stacjonarne biura firm ubezpieczeniowych mogą być zamknięte, najrozsądniejszym sposobem na zaopatrzenie się w ubezpieczenie jest Internet. Skorzystaj z ogólnodostępnych porównywarek i przekonaj się, jakie to proste. Wystarczy tylko, że określić jakiego rodzaju polisa Cię interesuje, by po chwili mieć przed oczami pełną listę ofert spełniających Twoje oczekiwania. Sprawdź najlepsze ubezpieczenia na wyjazd.


Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?


Koszty leczenia - jest to podstawowy element każdej polisy turystycznej. Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w zagranicznych placówkach. Pamiętaj jednak, by sprawdzić ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności oraz to, jak towarzystwo podchodzi do zakażenia koronawirusem. Wszelkie informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy).


OC - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zakłada wypłatę odszkodowań ofiarom wypadku spowodowanego przez osobę ubezpieczoną. Dobrze wiedzieć, że ochronie podlega zarówno zdrowie, jak i mienie poszkodowanych.


NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest uruchamiane w sytuacji, gdy zdrowie ubezpieczonego znacznie się pogorszy wskutek niespodziewanego zdarzenia. Ubezpieczyciel wypłaca środki na leczenie lub rehabilitację, a w razie śmierci pieniądze trafiają do rodziny osoby objętej polisą.


Ochrona bagażu - jeśli walizki osoby ubezpieczonej zaginą lub zostaną skradzione, ubezpieczyciel uruchomi środki z polisy. Niezwykle ważne jest jednak, by zbierać dowody zakupu rzeczy niezbędnych do funkcjonowania, ponieważ będą stanowić dowód, którego może zażądać ubezpieczyciel.


Zwrot kosztów przy rezygnacji z podróży - każdy ubezpieczyciel podchodzi do tej kwestii inaczej. Najbardziej wiarygodne informacje znajdziesz w OWU. Sprawdzenie zapisów dotyczącej tego tematu jest niezwykle ważne ze względu na niestabilną sytuację na świecie, przez którą każdy wyjazd może być z dnia na dzień odwołany. Warto również zawierzyć swoje bezpieczeństwo św. Rochowi, tak jak zrobili to mieszkańcy Olsztyna, w którym została poświęcona kapliczka na czas zarazy.


Zadbaj o spokój ducha w trudnym czasie i wybierz się na pielgrzymkę


Wypoczynek to ważna rzecz, ale warto też pomyśleć o spokoju ducha, bez którego przecież nie da się dobrze funkcjonować. Może więc zamiast na zagraniczne wakacje wybierz się na pielgrzymkę? Spotkasz tam osoby, które tak, jak Ty chcą poprosić o łaskę na trudny czas pandemii. Być może też zaszczepisz w swoich dzieciach chęć przeżywania bliskości z Bogiem wśród wspólnoty innych życzliwych osób. Przed wyruszeniem na pielgrzymkę zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i sprawdź możliwości ubezpieczenia na krajowe wyjazdy. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.polisaturystyczna.pl.

 

Podsumowanie


Jak widzisz, zadbanie o ochronę podczas urlopu nie jest takie trudne, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy tylko wykupić ubezpieczenie turystyczne. Pomyśl też o potrzebach duchowych i zastanów się, czy warto ryzykować podróże do innych krajów w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Może właśnie to jest najlepszy czas na poprawienie relacji z Bogiem i zastanowienie się nad swoim życiem na jednej z organizowanych w całym kraju pielgrzymek?

 

[artykuł sponsorowany]

 
Zobacz także
Monika Godziemba-Dąmbska
Sztuczna inteligencja jest pojęciem, które zostało wprowadzone w obrębie nauk technicznych. To nazwa dla zbioru różnorodnych technik służących do rozwiązywania skomplikowanych zagadnień sterowania, podejmowania decyzji itp. Natomiast z filozoficznego punktu widzenia trzeba uznać, że do dzisiaj nie ma zgody, czym jest inteligencja.  

O tym, jak pozostać człowiekiem, sztuce krytycznego myślenia w świecie zdominowanym przez sztuczną inteligencję, samoprowadzących się samochodach, emocjach robotów i zagrożeniach cywilizacyjnych Monice Godziembie-Dąmbskiej opowiada prof. filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Paweł Polak.
 
Monika Godziemba-Dąmbska
Jak pokazują prace autorów zajmujących się w sposób krytyczny współczesnym kultem samorozwoju, nigdy wcześniej w naszej historii nie mówiliśmy tak wiele o własnym „ja” i jego cechach (poczuciu własnej wartości, zaufaniu do samego siebie, rozwoju osobistym itp.) i nigdy wcześniej nie dysponowaliśmy tak wieloma sposobami mierzenia, ewaluacji i rozwijania ego.
 
Monika Godziemba-Dąmbska

Mimo że wszyscy w modlitwie „Ojcze nasz” wypowiadamy słowa „Bądź wola Twoja”, to jednak wśród ludzi wierzących możemy znaleźć najrozmaitsze interpretacje tej frazy. Wielu uważa, że modlitwa modlitwą, ale człowiek powinien zupełnie samodzielnie, bez oglądania się na Boga, kształtować swoje życie, gdyż po to została mu dana wolność. Na przeciwległym biegunie znajdują się poglądy tych, którzy twierdzą, że nawet najbardziej drobne decyzje wymagają każdorazowego uzgodnienia z wolą Bożą, bo inaczej ryzykujemy realizowanie woli własnej, która z natury jest egocentryczna i zepsuta.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS