logo
Czwartek, 15 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Anastazji, Teodora, Adolfiny, Paternusa, Wacława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jasna Góra modlitwą wspiera papieską pielgrzymkę do Iraku.
 


Jasna Góra modlitwą wspiera papieską pielgrzymkę do Iraku. W tej intencji w Sanktuarium od dziś, od piątku 5 marca, odmawiana będzie modlitwa różańcowa o godz. 16.00 i sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej. Także paulini w swej zakonnej wspólnocie towarzyszyć będą Ojcu Świętemu w tej trudnej podróży apostolskiej.

 

„Chcemy w ten sposób włączyć się duchowo w wysiłek papieża i Jego posługę miłości i pojednania. Wierzymy, że pomoże wszystkim Irakijczykom w odbudowie wzajemnego zaufania i szacunku” - powiedział przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i dodał: „Modlitwa ta niech będzie nade wszystko wyrazem naszej najgłębszej solidarności z tymi, którzy niewinnie cierpią z powodu wojen, uprzedzeń i nienawiści. Niech nasze wołanie do Bogarodzicy skruszy serca wszystkich prześladowców, a ofiarom wojny przyniesie otuchę i moc do wytrwania w przeciwnościach”.

 

Jasnogórski przeor podkreślił, że Sanktuarium pragnie w tych dniach duchowo towarzyszyć Namiestnikowi Jezusa Chrystusa poprzez codzienną modlitwę różańcową o godz. 16.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. „Chcemy poprzez podawanie tej intencji, w dniach papieskiej pielgrzymki, także podczas Mszy św., uświadomić wszystkim, którzy będą się z nami łączyć duchowo, by wsparli papieża, bo jest to wyjątkowo trudna, ale też oczekiwana i ważna pielgrzymka. Myślę, że jedna z ważniejszych w ciągu całego papieskiego pontyfikatu” - zauważył o. Pacholski.

Przypomniał, że Jasna Góra zawsze towarzyszy Ojcu Świętemu w podróżach apostolskich. Początki tej modlitwy to pontyfikat papieża pielgrzyma św. Jana Pawła II.

 

Jasnogórski przeor wyraził przekonanie, że papieska pielgrzymka „przyniesie wiele nadziei oraz pozytywnych rozwiązań wszystkim stronom konfliktu i pomoże Irakijczykom w odbudowie wzajemnego zaufania i szacunku”.
Zachęcił do łączności duchowej z częstochowskim Sanktuarium, także poprzez Internet i jasnogórską rozgłośnię.

Od 5 do 8 marca papież Franciszek przebywać będzie w Iraku. Będzie pierwszym papieżem odwiedzającym ten kraj i będzie to jego 33. zagraniczna podróż apostolska, a pierwsza od wybuchu, rok temu, pandemii koronawirusa. Hasłem wizyty są słowa: „Wszyscy braćmi jesteście”.

 

W Iraku Ojciec Święty Franciszek chce przede wszystkim umocnić ciężko doświadczonych przez historię chrześcijan tego kraju i Bliskiego Wschodu. Papież odwiedzi między innymi Ur Chaldejskie, w którym rozpoczęła się historia zbawienia całej ludzkości wraz z powołaniem do wiary patriarchy Abrahama, którego oprócz chrześcijan czczą Żydzi i muzułmanie.

 

W roku 1999 Irak chciał odwiedzić św. Jan Paweł II. Z powodów politycznych podróż ta nie doszła do skutku.

 

www.jasnagora.com