logo
Czwartek, 17 czerwca 2021 r.
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana, Alberta, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jasna Góra wpisana w kapłańskie życie
 


Jasna Góra to wyjątkowe miejsce, gdzie kapłani kierują swoje kroki w różnych etapach swojego życia. Tu wielu rozpoznaje lub utwierdza się w powołaniu, często podczas przedmaturalnych i pieszych pielgrzymek.
Tu przyjeżdżają zawierzyć się Maryi, przygotowując się do służby Bogu, po święceniach prezbiteratu oraz później, obchodząc kapłańskie rocznice.

 

Także w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej to już zwyczaj, że tutaj przyjeżdża się dziękować w różnych momentach swojej służby.


W 5. rocznicę święceń przyjechali: ks. Maciej Koczaj, ks. Vitaliy Melnyk, ks. Mateusz Socha.
Chrystusowcy, udając się na misje do rodaków, otrzymują obraz Jasnogórskiej Maryi.

 

- Chcieliśmy podziękować Matce Bożej za to dobro, które już się wydarzyło za sprawą naszej posługi i prosić o błogosławieństwo na dalsze lata naszego kapłaństwa – mówił ks. Maciej Koczaj, pracujący obecnie w największej parafii chrystusowców na świecie - Miłosierdzia Bożego w Lombard (Prowincja Północnoamerykańska Towarzystwa Chrystusowego).

 

Ks. Mateusz Socha, referent powołaniowy zauważył, że w obecnym czasie powołania rodzą się później niż w okresie maturalnym, „ale jesteśmy otwarci na wszystkich, podchodzimy do tego bardzo indywidualnie. I tu na Jasnej Górze modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, po to, aby Polakom poza Ojczyzną nie brakowało duszpasterzy”.

 

Mirosława Szymusik

www.jasnagora.com