logo
Piątek, 09 czerwca 2023 r.
imieniny:
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja, Efrema, Pelagii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kolejna edycja rekolekcji Uzdrawiająca moc Eucharystii
 


Wielu z tych, którzy już skorzystali, przekonuje, że te rekolekcje przemieniają widza w uczestnika. Już jutro rozpoczyna się kolejna edycja Jasnogórskich Rekolekcji Eucharystycznych, których celem jest odkrywanie na nowo przez ludzi wierzących Mszy św. Prowadzi je paulin o. Zbigniew Ptak. Wstęp jest wolny.

 

- Msza św. to nie tylko niedzielne, godzinne uczestnictwo w liturgicznych obrzędach. To źródło, które inspiruje do zmiany stylu życia na eucharystyczny, czyli w pełni chrześcijański, Chrystusowy, do konkretnych codziennych wyborów, do odkrywania Boga w codzienności, czerpania pokoju i miłości z Eucharystii, które też zmieniają relacje z innymi ludźmi - mówi o. Ptak.

 

Jak zauważyli uczestnicy jednej z wcześniejszych edycji małżeństwo Barbara i Mariusz z Lublina, to, że wielu nie zna istoty Mszy św., zatrzymuje się na powierzchni wyuczonych formułek z poziomu katechezy wczesnych klas szkolnych, przyczynia się do tego, że jako niedojrzali chrześcijanie z łatwością odchodzą z Kościoła.

 

Papież Paweł VI uczył, że „nie człowiek istnieje dla liturgii, lecz liturgia dla człowieka”. To nie Bóg potrzebuje liturgii, ale potrzebuje jej człowiek.

 

Jak przekonuje o. Ptak, w Mszy św. dotykamy tajemnicy serca Boga, poznajemy i doświadczamy nieskończonej siły Jego miłości i miłosierdzia, które są ponad grzechem i śmiercią. Eucharystia jest osobistym spotkaniem z żywym Jezusem, który zachęcał: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11,28). Ta Jezusowa obietnica jest niezmiennie aktualna, On wciąż chce nas pocieszać, podnosić, dodać sił do zmagania się z codziennymi trudami.

 

Rekolekcje „Uzdrawiająca moc Eucharystii” rozpoczną się jutro Mszą św. w Bazylice o godz. 18.30. Sobota zwyczajowo to dzień z największą liczbą konferencji. Będą one głoszone w Sali Papieskiej. Rekolekcje zakończą się w niedzielę. Ostatni dzień to też czas spotkania z o. Melchiorem Królikiem, kronikarzem i opiekunem Jasnogórskiego Obrazu, który zaświadcza, że wśród cudów i łask najwięcej jest tych wypraszanych przez ofiarowaną Mszę św., bo Maryja prowadzi do Eucharystii.

 

Mirosława Szymusik
www.jasnagora.com