logo
Wtorek, 11 maja 2021 r.
imieniny:
Igi, Mamerta, Miry, Franciszka – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kolejny krok w przygotowaniach do Lednicy
 


Comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania Młodych LEDNICA 2000 miało miejsce podczas Apelu Jasnogórskiego w poniedziałek, 12 kwietnia.

 

Organizatorzy wydarzenia przybywają na Jasną Górę, gdyż tu, 30 lat temu, podczas VI Światowych Dni Młodzieży z Janem Pawłem II, zrodziła się idea lednickich spotkań.

 

25. ogólnopolskie spotkanie młodzieży pod Bramą Rybą odbędzie się 5 czerwca, i podobnie jak przed rokiem przybierze formę on-line.

 

„W tym roku, 5 czerwca, po raz kolejny spotkamy się w domach - informował podczas Apelu o. Wojciech Surówka, dominikanin - Na Polach Lednickich będzie tylko niewielka grupa przedstawicieli młodzieży. Jest to już kolejny rok, kiedy jeszcze bardziej doświadczamy tęsknoty za wspólnotą”.

 

Nawiązując do tegorocznego hasła spotkania młodych - „Usłysz”, o. Surówka zwracał uwagę, że „współczesna młodzież może odnosić wrażenie, że Bóg zamilkł, że Bóg nie przemawia. Czasem to doświadczenie może prowadzić do przekonania, że Bóg nas porzucił, że nie interesuje się naszymi sprawami”.

 

„Czasem może się nam zdawać, że wokół panuje noc, a Bóg milczy. On przemawia jednak w takim momencie samotności - zapewniał dominikanin - Aby trafnie rozpoznać ten głos, potrzebujemy przewodników. Dlatego w tym roku zapraszamy młodzież, by w krokach przygotowujących do kolejnego spotkania, spotkała się z przewodnikami, którzy podzielą się z nimi doświadczeniem słuchania. Pragniemy, by młodzież uczyła się słuchania Boga na modlitwie, ale również, by umiała słuchać drugiego człowieka”.

 

„Maryjo, nasza najlepsza Matko, Tobie powierzamy kolejne kroki do Lednicy. Ucz nas wsłuchiwania się we własne serce, w drugiego człowieka, a przede wszystkim w słowa Twojego Syna” - prosił o. Surówka.

 

Wszystkich, którzy chcą za pośrednictwem łączy internetowych dołączyć do jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000, organizatorzy zapraszają do zapoznania się z programem i zasadami wydarzenia, które znaleźć można na stronie www.lednica2000.pl.

 

o. Stanisław Tomoń

www.jasnagora.com