logo
Czwartek, 17 czerwca 2021 r.
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana, Alberta, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Męska mobilizacja
 


Tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca do Gietrzwałdu, miejsca objawień Matki Bożej, przyjechali mężczyźni, by modlić się za swoje rodziny, kapłanów i Polskę. „Męskiej mobilizacji” przewodniczyli: ks. Andrzej Midura, ks. Mateusz Spakowski oraz ks. Piotr Chmielecki SCJ. Modlitwa rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim przy kaplicy objawień, skąd uczestnicy, odmawiając Różaniec, przeszli alejkami do źródełka. Następnie, idąc gietrzwałdzką drogą krzyżową, uczestniczyli w nabożeństwie światła.


– Przyjeżdżamy regularnie, od maja do października, by pokazać i uświadomić sobie, że siła mężczyzny pochodzi również od tak wspaniałej kobiety, jaką jest Maryja. Często nasze życie jest pełne różnych wydarzeń, emocji, zmagania się z trudnościami. Warto wówczas spojrzeć na Świętą Rodzinę, na człowieka czynu i decyzji, jakim jest św. Józef, jak również na Maryję, która w cichości i skromności przyjmuje to, co ją spotyka, powierzając się Bogu. Jest to czas wspólnej modlitwy mężczyzn. Każdy z nas widzi wiele zmian w życiu, odkąd zaczęliśmy codziennie odmawiać Różaniec. Myślę, że to jest takie drążenie skały przez krople wody. Każdy dziesiątek Różańca zmienia nas powoli, może niezauważalnie, ale z czasem widzimy, jak bardzo. Gdy tu jesteśmy razem, razem stanowimy siłę, która może stać się wzorem dla innych mężczyzn – podkreśla Artur z Nidzicy.

 

O fundamentalnym znaczeniu modlitwy mężczyzn w rodzinie przekonany jest ks. Mateusz Spakowski. – Uświadamiają nam to historie wielu rodzin, w tym również Świętej Rodziny. Święty Józef dał przykład Jezusowi. Podobnie mężczyźni, jako głowa rodziny, muszą być tymi, którzy będą wskazywali na Boga, na Maryję, jak ważna jest modlitwa i to miejsce, jakim jest dla nas Gietrzwałd. Ojciec modlący się otwiera drogę ku świętości swoim dzieciom. Przykładem może być ojciec świętego Jana Pawła II, którego ten często widywał modlącego się przed obrazem Matki Bożej – podaje przykład ks. Spakowski.

 

Następna „Męska mobilizacja” w Gietrzwałdzie odbędzie się w pierwszy piątek czerwca (4.06). Początek godz. 21. – Zapraszam mężczyzn. Niech każdy weźmie różaniec, zaprosi kolegów i przyjaciół, i przyjedzie do miejsca objawień Matki Bożej. Nasza modlitwa porusza niebo – apeluje ks. Andrzej Midura.

 

W modlitwie uczestniczyli mężczyźni m.in. z Nidzicy, Olsztyna, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Muszak, Ostródy, Rogóża, Kozłowa, Janowca Kościelnego, a nawet z Gdańska.

 

Krzysztof Kozłowski/Instytut Gość Media
www.archwarmia.pl