logo
Środa, 20 stycznia 2021 r.
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana, Fabiana  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Smutek Boga

Jezus pokazuje, że dla czynienia prawdziwego dobra nie ma złego czasu ani miejsca. Dlatego uzdrowienie jest ważniejsze nawet niż święte prawo odpoczynku szabatowego. Niestety, to drugi przypadek opisany na kartach Ewangelii, kiedy pytanie Jezusa spotyka się z milczeniem ludzi. Cechuje ich w tym przypadku zła wola, a w konsekwencji miłość Boża znowu napotyka opór ludzkiego prawa. Postawa faryzeuszy jest wybitnie egoistyczna: nie pozwalają czynić dobra nawet samemu Bogu, byle tylko nikt nie zepchnął ich samych w cień. Egocentryzm przesłania świat miłości, która troszczy się nie tylko o swoje dobro. Zwłaszcza w miłości rodzinnej serce powinno być żywe doświadczeniem osobistego spotkania z Bogiem. Inaczej szybko stwardnieje egoizmem, wywołując smutek nie tylko bliskich, ale i samego Boga.
 
Panie, zdejmij z moich oczu bielmo zazdrości i złej woli, abym zawsze widział prawdziwe dobro i nie ociągał się w jego czynieniu.
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
ks. Mariusz Frukacz
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron Dniaśw. Sebastian
 
męczennik

Św. Sebastian urodził się w Narbonne w Galii, nauki pobierał w Mediolanie. Był oficerem rzymskim. Jako chrześcijanin wspomagał swoich współbraci w wierze. Św. Sebastian skrzętnie ukrywał swoją wiarę, lecz w końcu został zdemaskowany i oskarżony. Cesarz Dioklecjan skazał go na śmierć przez zastrzelenie z łuku. Wyrok wykonano i sądzono, iż Sebastian nie żyje. Strzała raniła go tylko i odzyskawszy zdrowie udał się do cesarza, wyrzucając mu jego zbrodnie przeciwko chrześcijanom. Cesarz rozkazał zatłuc go pałkami, a ciało wrzucić do kloaki. Pobożna wdowa wydobyła je i pochowała w katakumbach przy Via Appia.

jutro: św. Agnieszki

wczoraj
dziś
jutro
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー