logo
Piątek, 22 września 2023 r.
imieniny:
Maurycego, Milany, Tomasza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Pielgrzymi z archidiecezji łódzkiej dotarli na Jasną Górę!
 


24 lipca w godzinach popołudniowych na Jasną Górę dotarli pielgrzymi z archidiecezji łódzkiej. Przed Szczytem Jasnogórskim pątników witał kard. Grzegorz Ryś i kard. Konrad Krajewski.

 

Rodziny, młodzież, dzieci, a także seniorzy - jedni po raz pierwszy, a inni już kolejny raz - przemierzyli blisko 140 km, aby spotkać się z Matką Bożą w duchowej stolicy Polski. I choć wielu podkreślało, że droga nie była łatwa, to cel motywował, aby każdego poranka wstać i z nadzieją we wspólnotowej radości podążać na Jasną Górę.


Jak co roku, większość pielgrzymek wyruszyła w takim terminie, aby wziąć udział w uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. I tak w czwartkowe popołudnie na Jasną Górę dotarły: 98. Piesza Pielgrzymka Łódzka, 30. Piesza Pielgrzymka Zgierska, 12. Piesza Pielgrzymka z Ozorkowa, 40. Piesza Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego, 43. Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej, 130. Piesza Pielgrzymka Bełchatowska, 33. Piesza Pielgrzymka Widawa-Rusiec, 42. Piesza Pielgrzymka z Grocholic, 48. Piesza Pielgrzymka z Kaszewic, 40. Piesza Pielgrzymka Sulejowska.


W czasie kilkudniowego pielgrzymowania obecny był metropolita łódzki, który podsumowuje pielgrzymkę jako czas rozmów z wiernymi archidiecezji łódzkiej i dzielenia radości z faktu bycia wspólnotą Kościoła. Podkreślił także istotę pielgrzymowania do Maryi i przeżywania wiary na sposób matczyny.

 

Dziś wieczorem pątnicy wezmą udział we Mszy św. z kard. Grzegorzem Rysiem oraz kard. Konradem Krajewskim na Jasnogórskim Szczycie.

 

Jutro odbędzie się jeszcze Eucharystia dla wszystkich uczestników pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej. Część wiernych pozostanie na sobotnich uroczystościach odpustowych.

 

Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
www.archidiecezja.lodz.pl