logo
Środa, 20 stycznia 2021 r.
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana, Fabiana  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 
Modlitwa z Biblią w ręku (Mk 3,1-6)


Chwila refleksji

 

Faryzeusze chodzili za Jezusem i szukali, do czego można by się przyczepić, o co można Go oskarżyć. Jezus uzdrowił chorą rękę człowieka. Ale był to szabat. Udało się. Złapali Go na gorącym uczynku. Uczynił cud w szabat.

 

Powiedzenie stalinowskiego prokuratora: "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" – jest zawsze aktualne. Jak szukamy w kimś zła, to tak zinterpretujemy jego życie, żeby pokazać zło. Dlaczego tak często szukamy zła w innych? Bo wydaje nam się, że przez to my będziemy lepsi?


Chwila modlitwy

 

- Ludziom, którzy chcą czynić dobrze bez względu na sytuację, na koszty, na trud, na niebezpieczeństwo, daj Boże szczęście i radość, która się nigdy nie kończy.

 

- Wszystkim, którym tak bardzo zależy na najlepszej opinii, że innym dokoła potrafią dobrą opinię zniszczyć, daj Panie opamiętanie i naucz żyć własnym życiem.

 

- Tym, którzy doszukują się we wszystkim grzechu, pomóż Boże zapomnieć o własnych złych doświadczeniach i zranieniach, i naucz wiary w ludzką dobroć.

 

- Wszystkim, którzy odczuwają gniew, widząc wielkie zło w świecie, przypomnij, że i Ty jako człowiek odczuwałeś taki gniew, widząc zatwardziałość ludzkich serc. Ale pomóż nam, by ten gniew nie przerodził się w nienawiść i chęć odwetu. By uczucie nie przerodziło się w grzech.

 

Bogumiła Szewczyk
https://rozwazaniabogumily.wordpress.com

 

 

***

Człowiek pyta:

Dokądże głupcy mają kochać głupotę, szydercy miłować szyderstwo, a nierozumni pogardzać nauką?
Prz 1,22

***

 

KSIĘGA III, O wewnętrznym ukojeniu
Rozdział XLII. O TYM, ŻE POKOJU DUCHA NIE MOŻNA OPIERAĆ NA LUDZIACH


1. Synu, jeżeli twój pokój ducha uzależniasz od jakiegoś człowieka, sądząc, że podobnie jak ty myśli i żyje, zawsze będziesz niespokojny i uwikłany. A jeśli opierasz się na trwałej i wiecznie żywej prawdzie, nie zasmucisz się, gdy przyjaciel odejdzie od ciebie albo umrze Hbr 7,25.24. Na mnie niech się opiera nawet przyjaźń i tylko przeze mnie kochaj tego, kto ci się zdaje dobry i bliski w tym życiu.

Beze mnie przyjaźń nie ma pełnej wartości i trwać nie może, nie ma prawdziwej i czystej miłości, której ja nie połączę. Dla takich uczuć ludzkich masz umrzeć, tak abyś, o ile to od ciebie zależy, pragnął żyć w ogóle z dala od ludzi.

O tyle człowiek zbliża się do Boga, o ile oddala się od wszelkiego ziemskiego pocieszenia. I o tyle wyżej wzlata ku Bogu, o ile głębiej schodzi w siebie i sam sobie wydaje się nędzarzem.

2. Kto zaś sobie przypisuje coś dobrego, sam kładzie przeszkodę na drodze łaski Bożej, bo łaska Ducha Świętego zawsze szuka pokornego serca. Gdybyś umiał w sposób doskonały unicestwić siebie i opróżnić duszę z wszelkich przywiązań, wówczas łaska moja musiałaby spłynąć na ciebie.

Gdy patrzysz na stworzenia, zasłaniasz sobie obraz Stworzyciela. Ucz się ciągle przezwyciężać siebie dla Stwórcy, wtedy staniesz się zdolny osiągnąć poznanie rzeczy Bożych. Nawet najmniejsza rzecz, jeśli ją kochasz i patrzysz na nią bez względu na mnie, plami cię i oddala od najwyższego dobra.

 

Tomasz a Kempis, 'O naśladowaniu Chrystusa'

***

NADZIEJA

Trzymaj ten sznur, choć fala nad głową szaleje;
Wybrnąłby szatan. gdyby mógł chwycić nadzieję.

Adam Mickiewicz

***

Kiedy będziesz naprawdę wściekły, włóż ręce do kieszeni.
 

H. Jackson Brown, Jr. 'Mały poradnik życia'  

Patron Dniaśw. Sebastian
 
męczennik

Św. Sebastian urodził się w Narbonne w Galii, nauki pobierał w Mediolanie. Był oficerem rzymskim. Jako chrześcijanin wspomagał swoich współbraci w wierze. Św. Sebastian skrzętnie ukrywał swoją wiarę, lecz w końcu został zdemaskowany i oskarżony. Cesarz Dioklecjan skazał go na śmierć przez zastrzelenie z łuku. Wyrok wykonano i sądzono, iż Sebastian nie żyje. Strzała raniła go tylko i odzyskawszy zdrowie udał się do cesarza, wyrzucając mu jego zbrodnie przeciwko chrześcijanom. Cesarz rozkazał zatłuc go pałkami, a ciało wrzucić do kloaki. Pobożna wdowa wydobyła je i pochowała w katakumbach przy Via Appia.

jutro: św. Agnieszki

wczoraj
dziś
jutro
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー