logo
Piątek, 09 czerwca 2023 r.
imieniny:
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja, Efrema, Pelagii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Konferencja Sakralne rzemiosło artystyczne w XX i XXI wieku
2023-05-05 10:00
Na Jasnej Górze odbyła się konferencja poświęcona sakralnemu rzemiosłu artystycznemu XX i XXI wieku. To kontynuacja projektu, w ramach którego zorganizowana została tutaj V Wystawa Rzemiosła Artystycznego. Sanktuarium swoje piękno zawdzięcza także talentowi i trosce wielu pokoleń rzemieślników.
 
Zakończenie Tygodnia Terezjańskiego
2023-04-29 18:00
- Recepta na świętość i na szczęście pozostaje zawsze ta sama, ciągle aktualna, tak jak ciągle aktualne pozostaje przesłanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tym, czego możemy i powinniśmy się od św. Teresy uczyć, jest powód ewangelicznego rozumienia miłości do Boga - mówił abp Ziółek w łódzkim Karmelu.
 
Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi
2023-04-21 09:00
Mszy św. za Wojciecha Korfantego w 150. rocznicę jego urodzin przewodniczył w Siemianowicach Śląskich abp Wiktor Skworc.
 
35-lecie kapłaństwa Prezbiterów archiedecezji Częstochowskiej, diecezji Sosnowieckiej i Kaliskiej
2023-04-17 11:00
Do wzajemnej modlitwy za siebie, za kapłanów i wiernych, zachęcał częstochowski biskup pomocniczy ks. Andrzej Przybylski. Przewodniczył on Mszy św. koncelebrowanej z prezbiterami świętującymi na Jasnej Górze 35-lecie kapłaństwa. Za dar powołania dziękowało 18 księży arch. częstochowskiej, diec. sosnowieckiej i kaliskiej.
 
Abp Ryś: Miłość - to jest jedyny motyw ewangelizacji
2023-04-15 13:00
- Idź za Jezusem, idź do ludzi, idź razem z siostrami i braćmi, nigdy nie chodź sam! - mówił abp Ryś podczas sakry biskupiej ks. Piotra Wawrzynka w Legnicy.
 
Abp Ryś: Jezus jest Sędzią, który umarł za nas na krzyżu | Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
2023-04-09 14:00
„Nie ma lepszej nowiny niż ta, że to Jezus będzie nas sądził. Sędzią nad nami jest Ten, który umarł za nas na krzyżu. Jest Sędzią nad nami Ten, który wziął na siebie nasze grzechy i każdy z nich przybił do krzyża, aby każdy z naszych grzechów na tym krzyżu został zabity”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Świętej sprawowanej W Archikatedrze Łódzkiej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 
Abp Marek Jędraszewski: Maryja nosiła w sobie nadzieję Kościoła na zmartwychwstanie Jezusa
2023-04-09 12:00
Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, transmitowanej przez TVP1. Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że – według tradycji Kościoła – pierwszą osobą, której ukazał się zmartwychwstały Pan, była Maryja. W ten sposób stała się znakiem nadziei całej ludzkości na osiągnięcie pełni swego urzeczywistnienia poprzez powstanie z martwych. 
 
Baranek, jajko, chleb - święcenie pokarmów
2023-04-08 09:00
Święconka to jedna z ważniejszych tradycji wielkanocnych, której początki w Polsce sięgają XIII wieku. Kultywując wartości przekazywane przez pokolenia, święcenie pokarmów odbywa się także na Jasnej Górze, od godz. 9.00 do 14.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Bazylice o godz. 20.00.
 
Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie: Wojna nie powinna być przyczyną pozostawienia bez pomocy Kościołów katolickich
2023-03-31 13:00
W czwartek 30 marca br., w Zamościu, obradował Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Obradom przewodniczył bp Krzysztof Chudzio, przewodniczący Zespołu.
 
Abp Ryś: Czy przedsiębiorca może być święty? | wykład dla duszpasterstwa przedsiębiorców TALENT
2023-03-30 16:00
„Czy przedsiębiorca może być święty?” to temat wykładu Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia skierowany do duszpasterstwa przedsiębiorców TALENT. Spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi w ramach corocznych ogólnopolskich konferencji.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...