logo
Środa, 20 stycznia 2021 r.
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana, Fabiana  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
SOS dla Ziemi Świętej - Akcja ratowania chrześcijan z Betlejem
 


Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi.

 

W kampanii „SOS dla Ziemi Świętej” Papieskie Stowarzyszenie proponuje zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. W ofercie są różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe czy nawet świecznik na stół świąteczny. „Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć” - czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia pkwp.org:

 

„Mając błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka i zachętę do realizacji wsparcia egzystencjalnego dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, pragniemy ofiarować również Państwu tę możliwość.

Szopka betlejemska prosto z Betlejem to piękny i oryginalny prezent dla Twoich bliskich.

Kupując wyroby z drewna oliwnego pomagasz chrześcijanom w Ziemi Świętej.

Zachęcamy do nabywania produktów z Betlejem.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. Ziemia Święta - ziemia bez chrześcijan?”, który przedstawia obecną sytuację chrześcijan w Ziemi Świętej”.

 

Obok zakupu pamiątek, akcję można wesprzeć również datkami pieniężnymi.

 

Od lat trwa konflikt pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar. Konsekwencje tego konfliktu dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia.

Izrael stopniowo odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne. Pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Dzieci nie mogą regularnie chodzić do szkoły, często muszą pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Ze strony Izraela mnożą się akty upokarzania i ograniczania wolności chrześcijan. Chrześcijanie z Betlejem zostali ogrodzeni i odcięci od świata murem wysokim na 10 metrów. Na Zachodnim Brzegu Izraelczycy burzą cysterny z wodą pitną, które zostały wyremontowane przez Polaków. Według władz Izraela zostały postawione bezprawnie.

Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich.

 

jasnagora.com

 

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー