logo
Czwartek, 16 stycznia 2025 r.
imieniny:
Marcelego, Bernarda, Walerii, Włodzimierza  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Grzegorz Misiewicz
Wielkanoc 2023: Tempus Paschale
materiał własny
 


 

 

Wielkanoc 2023

 

Zdaje się, że nie brakuje wartościowych treści na czas Wielkiego Postu, ale... co z treściami dedykowanymi na dni radości wielkanocnej? Tę lukę wypełniają 4 odcinki rozmów pod hasłem Tempus Paschale (z łac. okres wielkanocny). Grzegorz Misiewicz zaprasza do rozmowy ks. Janusza Lemańskiego i wynikliwie analizuje kolejne wydarzenia, które aż domagają się wyjaśnień. Przecież nikt ot tak po śmierci nie znika z grobu...

 

Od Niedzieli Zmartwychwstania – premiery czterech nowych odcinków serii zatytułowanej TEMPUS PASCHALE. Życie po Zmartwychwstaniu, czyli ciąg dalszy wydarzeń opisanych w Ewangeliach. Będziemy je publikować codziennie na Katoflixie, a pierwszy odcinek: 9 kwietnia.

 

Na poszczególne dni wielkiego tygodnia przypominamy o serii Wielki Tydzień – Każdy dzień ma znaczenie. Już od Soboty przed Niedzielą Palmową, każdego dnia aż do Niedzieli Zmartwychwstania można posłuchać lub nawet obejrzeć kolejne odcinki z serii "WIELKI TYDZIEŃ. Każdy dzień ma znaczenie”. W każdym odcinku wędrujemy prze wszystkie momenty Wielkiego Tygodnia, stawiając czasem trudne pytania.

 

Obie serie dostępne są zupełnie nieodpłatnie!

 

 

 

 
Zobacz także
Karolina Krawczyk

„Dzisiaj mówię to z całą szczerością i odpowiedzialnością: nie wyobrażam sobie życia Kościoła bez tego sakramentu. Spowiedzi nie trzeba się bać. Co więcej, nie wolno się jej bać”

 

– o odwadze grzesznika, słowach „teraz albo nigdy” i miłosierdziu Boga mówi ks. Michał Kowalski w rozmawie z Karoliną Krawczyk.

 
ks. Andrzej Draguła

Paweł na areopagu podjął dialog z kulturą, ale zdawał sobie sprawę, że dialog, czyli zbieranie ziaren, nie wyczerpuje posłannictwa Kościoła. Musi zostać dopełniony i uzupełniony kerygmatem, czyli zasiewem. Przejście od jednej metody do drugiej jest bardzo trudne, a czasami niemożliwe. 

 
Maria Szcześniak
Obrazy religijne mają swoje niekwestionowane miejsce w każdej świątyni. Pomagają się skupić, wyobrazić daną scenę, "wejść" w przedstawioną sytuację – a przez to przybliżyć się do Boga i prawd życia chrześcijańskiego. Mogą być bramą pozwalającą dostatecznie wrażliwemu widzowi na kontakt z Absolutem. Są też zwyczajnie piękne. Zdobią ściany kościołów i ta pełniona przez nie funkcja dekoracyjna także nie jest bez znaczenia w życiu Kościoła. 
 

___________________