logo
Czwartek, 15 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Anastazji, Teodora, Adolfiny, Paternusa, Wacława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wrocław. Modlitwa za misjonarzy
 


Eucharystia odprawiona we wrocławskiej świątyni franciszkańskiej 28 lutego 2021 r. o godz. 11.30 – zwana tradycyjnie mszą dla dzieci – była nieco inna, niż każdej niedzieli. Złożyło się na to kilka powodów. W Kościele modlono się bowiem tego dnia za misjonarzy, głoszących Ewangelię Jezusa po całym świecie. Wspomaganiem ich pracy – w kwestiach pomocy potrzebujących na całym świecie – zajmuje się specjalna organizacja kościelna zwana „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

 

Z tego tytułu, podczas każdej Mszy Świętej, jej przedstawiciel ks. Andrzej Paś, pracujący w biurze wrocławskim organizacji, dzielił się swoim doświadczeniem, przybliżył ideę i opowiedział o konkretnych formach pomocy jakie ona stosuje.

 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył proboszcz o. Radosław Kramarski, a w koncelebrze był także duszpasterz dzieci o. Mateusz Gliwa.

 

Tej niedzieli zostały wyróżnione dzieci, które w bieżącym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Jakiś czas temu wszystkie otrzymały różańce – teraz przyszła kolej na świece (dzięki którym będą mogły nieść światło Chrystusa światu, które jest mu tak bardzo potrzebne) i modlitewniki (które pomogą im w rozmowie z najlepszym Ojcem na modlitwie, by być coraz bardziej bliżej Niego). Poświęcone przez obu kapłanów, zostały przekazane młodym parafianom na zakończenie Mszy Świętej.

 

W chrześcijaństwie ŚWIATŁO symbolizuje i wyobraża Jezusa Chrystusa, Jego rolę w życiu świata i człowieka.

Chrystus jest światłością świata. Tak jak zapalamy światło, kiedy znajdujemy się w ciemności, bo nie chcemy pobłądzić lub upaść, tak Bóg dał nam to jedyne światło – Syna swojego, po to, byśmy mogli zobaczyć kim sami jesteśmy, jaki cel i sens ma nasze życie i czy idziemy dobrą drogą.

 

Modlitwa z kolei to spotkanie z naszym najlepszym Przyjacielem – Panem Bogiem. Na modlitwie możemy z Nim rozmawiać, nie tylko rano i wieczorem, gdy odmawiamy pacierz, ale w każdej chwili dnia. Możemy z Nim rozmawiać swoimi słowami albo skorzystać z modlitw znajdujących się w modlitewniku – czyli w książeczce do nabożeństwa.

 

Ceremonia uświadomiła zebranym, że majowa uroczystość pierwszokomunijna we franciszkańskiej parafii zbliża się wielkimi krokami.

Ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego dla dzieci, który został zaproponowany w poprzednim numerze „Listu nie tylko do parafian”, a dotyczył tematyki bożonarodzeniowej. Nagrodę ufundowaną przez świetlicę środowiskową „Boromeo” działającą przy parafii, otrzymała Aleksandra Środecka z klasy 3b. Wręczył ją ojciec proboszcz. Gratulujemy.

 

Nie zabrakło też wydarzenia, na które czekają wszystkie dzieci: losowanie rozwiązań zagadki z magazynu dziecięcego „Ziarno” z poprzedniej niedzieli.

Niedzielną liturgię uświetnił śpiewem dziecięcy zespół „Mały Asyż”, działający przy franciszkańskiej parafii.

 

Dawid Jeziorski OFMConv
franciszkanie.pl