logo
Czwartek, 15 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Anastazji, Teodora, Adolfiny, Paternusa, Wacława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wspólnota Ewangelizacyjnej RAFAEL na modlitwie
 


Przedstawiciele Wspólnoty Ewangelizacyjnej RAFAEL z arch. katowickiej modlili się w piątek, 5 marca na Jasnej Górze. Jak co roku przeżywają oni rekolekcje dla osób posługujących we Wspólnocie.

 

Wspólnotę tworzą ludzie dorośli - studenci, osoby pracujące, w średnim i starszym wieku, małżeństwa, a także osoby samotne. Razem stanowią Wspólnotę Ewangelizacji RAFAEL, która na mocy dekretu arcybiskupa Wiktora Skworca, została wyznaczona do tworzenia w diecezji Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

„Szkoła to jest miejsce, gdzie ludzie starają się formować w duchu Ewangelii, żeby zanieść Dobrą Nowinę w każde miejsce, w które Pan Bóg nas pośle, a więc w takie miejsca, które są bardzo blisko nas: nasze rodziny, nasze miejsca pracy, nasze parafie, tak, żeby mówić od serca, z miłością o Bogu. Dlatego ‘szkoła’ nie jest to taka szkoła z zajęciami, ale szkoła formacji, gdzie staramy się poznawać Chrystusa coraz bardziej – opowiada ks. Łukasz Płaszewski, koordynator Wspólnoty – Nasza Szkoła Ewangelizacji działa w archidiecezji katowickiej, na chwilę obecną jesteśmy w kilku miejscach, mamy swoje wspólnoty w Katowicach, w Rudzie Śląskiej, w Mysłowicach, w Siemianowicach Śląskich, w Świętochłowicach, tworzymy także zespół uwielbieniowy. Raz w roku, mamy taki zwyczaj, że chcemy spotykać się na rekolekcjach, aby wspólnie się także pomodlić, nie tylko działać przez formację, nie tylko służyć przez prowadzenie rekolekcji, ale samemu też uczestniczyć w rekolekcjach, aby pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem”.

 

„Początki naszej formacji były takie, że zebrała się grupa ludzi, która szukała swojego miejsca w Kościele. To były osoby, które kiedyś były ministrantami w Ruchu Światło-Życie, w Dzieciach Maryi, ale później przyszedł czas takiego szukania swojego miejsca w dalszej formacji. I Szkoła Ewangelizacji jest taką odpowiedzią, żeby każdy człowiek mógł swoje miejsce znaleźć” – podkreśla ks. Łukasz Płaszewski.

 

„W czasie pandemii spotykamy się on-line, formujemy się on-line. Na koniec rozmowy chciałbym dodać, żeby trwać i ufać, że ten czas się skończy, że niedługo będzie możliwe normalne spotkanie. Ale ta wytrwałość jest bardzo ważna, nie trzeba się poddawać, tylko trwać” - wskazuje ks. Łukasz Płaszewski.

 

Przedstawiciele Szkoły wzięli udział we Mszy św. sprawowanej o godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Płaszewski. Następnie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, na którym obecny był również abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

 

www.werafael.pl

 

o. Stanisław Tomoń
www.jasnagora.com