logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Kusi mnie by zdradzić żonę.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-19 13:27

Jeśli istota Twojego człowieczeństwa sprowadza się do prymitywnego zaspokojenia popędu seksualnego z prostytutką to wiesz - masz wolność.
Co zyskasz? NIC. Chociaż nie. Zyskasz, chociaż o zysku piszę sarkastycznie:
- grzech ciężki
- wyrzuty sumienia
- odrazę do siebie
- potępienie i być może odrzucenie w środowisku
- zestaw chorób wenerycznych: kiła, rzeżączka, chlamydia, rzęsistek, HIV, wirus HPV, opryszczka, grzybica i możesz zawlec ten cały pakiet swojej żonie.

Co stracisz:
- szacunek do siebie
- spokój sumienia
- miłość żony
- zdewaluujesz uczucie miłości
- być może żonę

Macieju, więc jak Cię najdzie następnym razem i nie będziesz mógł się powstrzymać to wspomnij na to co napisałam. Prawda, że niezła cena.

Czymże w przypadku zdrady byłyby Twoje słowa przysięgi małżeńskiej? Jaka byłaby wartość skladanych deklaracji czy obietnic w różnych sprawach, jeżeli w najważniejszej dotyczącej miłości i uczciwości małżeńskiej jesteś tak chwiejny.
Jesteś na FPK więc zapewne masz świadomość, że zdrada, która dokonuje się w Twoich myślach też jest grzechem.

Seksualność jest darem od Pana Boga, do wypełnienia w małżeństwie.
Co zrobić? Natychmiast wykasować wszelkie kontakty do koleżanki. Sprawę pokus oddaj Panu Bogu w konfesjonale. Módl się o uwolnienie od tych pokus.
Jeżeli w waszym małżeństwie są sprawy, które uniemożliwiają czy utrudniają pożycie seksualne to podejmujcie rozwiązanie sami lub przy pomocy specjalistów.
Buduj swoją wiarę i szeroko pojętą wierność Bogu i żonie, bo są nierozerwalne w oparciu o Słowo Boże. Rozważ 1 Kor 13, szukaj czego brakuje w waszym związku małżeńskim i pracujcie nad tymi sferami.

Tutaj: (klik) znajdziesz odnośniki do fragmentów Pisma Świętego dotyczących cudzołóstwa. Wyszukaj je i pomedytuj nad nimi.
Rozważ temat ze spowiednikiem podchodząc ze szczerością do 2 i 3 warunku sakramentu pojednania.

 Tematy Autor  Data
 Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Maciej 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Stasia 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Kalina 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Pax 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Sandra 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Robson 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Magdalena 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Mariusz 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy danusia 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Marta 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Marek_Piotrowski 
  Re: Kusi mnie by zdradzić żonę. nowy Maciej 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: