logo
Czwartek, 15 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Anastazji, Teodora, Adolfiny, Paternusa, Wacława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
2021-04-14 22:46:24
Jeśli nie ma Boga w sercu, to całe życie człowiek się męczy – podkreśla w rozmowie z KAI s. Cecylia Bachalska ze Zgromadzenia Sióstr Białych Misjonarek Afryki. Zakonnica, która od trzech lat posługuje w Tanzanii opowiada o sytuacji pandemicznej w tym kraju, o swojej parafii, naturze Afrykańczyków oraz o tym, co jest najważniejsze w życiu. […] The post Misjonarka z Tanzanii: bez Boga w sercu człowiek się męczy first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:43:43
Osoby, wspólnoty i instytucje najbardziej zasłużone dla misyjnego dzieła Kościoła odebrały dziś medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Wyróżnienie przyznawane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji otrzymali m.in.: prof. Jerzy Stefaniak z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Dr Aneta Rayzacher-Majewska, zaangażowana w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci oraz Redakcja programów Katolickich TVP. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w […] The post Medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis” rozdane first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:43:19
Włosi odkrywają postać siostry Laury Mainetti, zamordowanej 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. Jej beatyfikacja odbędzie się 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie zakonnica pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana. „Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia oddanego wiernie na służbę Bogu” – powiedziała Radiu Watykańskiemu Francesca Consolini, postulatorka w procesie […] The post Przygotowania do beatyfikacji zakonnicy zamordowanej przez satanistki first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:35:11
Artystyczne polonica w zbiorach watykańskich były tematem wykładu bp Michała Janochy wygłoszonego w ramach cyklu wykładów towarzyszących wystawie „Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II”, którą od 24 marca od 13 czerwca oglądać można na Zamku Królewskim w Warszawie. Bp Janocha omawiał rozmaite przykłady piśmiennictwa, grafiki i sztuki, począwszy od średniowiecznego dokumentu […] The post Bp Janocha o watykańskich zbiorach związanych z Polską first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:33:16
Obradująca w Krakowie XII Kapituła Generalna wybrała 13 kwietnia br. s. Weronikę Magdę Bednarską nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. S. Weronika Bednarska jest pedagogiem. W Zgromadzeniu pełniła obowiązki: nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz przełożonej domu w Gdańsku. S. Weronika Bednarska urodziła się 3 września 1981r w Nysie. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej […] The post S. Weronika Magda Bednarska nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:32:11
Społeczność Zakopanego pożegnała w środę 14 kwietnia wieloletniego wicestarosty powiatu tatrzańskiego Jerzego Zacharki, działacza „Solidarności”. List z kondolencjami do rodziny i uczestników pogrzebu wystosował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Uroczysta Msza św. pogrzebowa odbyła się w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Liturgii przewodniczył ks. infułat Stanisław Olszówka. – W każdą niedzielę widzieliśmy go w kościele, […] The post Zakopane: uroczyste pożegnanie wieloletniego wicestarosty tatrzańskiego first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:30:26
„Holokaust w pamięci współczesnych Polaków” – to tytuł spotkania on-line z prof. Markiem Kucią, które zorganizowało 14 kwietnia Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach. Podczas spotkania zorganizowanego w ramach cyklu „ABC Judaizmu i dziedzictwa żydowskiego” prof. Marek Kucia, kierownik Zakładu Socjologii Władzy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadał o badaniach na temat pamięci zbiorowej Polaków o […] The post Kielce: „Holokaust w pamięci współczesnych Polaków” – wykład prof. Marka Kuci first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:28:57
Nowopowstały Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych uroczyście został otwarty 14 kwietnia w Sandomierzu. Poświęcenia obiektu dokonał bp Krzysztof Nitkiewicz W uroczystości wzięli udział: bp Krzysztof Nitkiewicz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus oraz sponsorzy i pracownicy placówki. Bp Krzysztof Nitkiewicz poświęcając […] The post W Sandomierzu powstał Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych first appeared on eKAI.
2021-04-14 22:26:55
Trwa 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Z tej okazji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zachęca do wspierania Funduszu Miłosierdzia. – Jest to akcja zainicjowana przez nas jako odpowiedź na wołanie naszego wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II, który na krakowskich Błoniach apelował o to, aby każdy z nas miał tę […] The post Łagiewniki: zachęta do wsparcia Funduszu Miłosierdzia w 77. Tygodniu Miłosierdzia first appeared on eKAI.
2021-04-14 12:49:29
Wykład prof. Chantal Delsol na Angelicum zatytułowany „The End of Christendom” poświęcony będzie współczesnej sytuacji cywilizacji chrześcijańskiej w postoświeceniowym świecie. Transmisja wykładu rozpocznie się 15 kwietnia o godz. 15.00. Czy epoka, w której żyjemy to monet kulminacyjny przemian rozpoczętych jeszcze za czasów Oświecenia? Wskazuje na to przede wszystkim marginalizacja wpływu, jaki chrześcijaństwo ma obecnie na […] The post Koniec chrześcijaństwa? Wykład prof. Chantal Delsol na Angelicum first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...