logo
Czwartek, 26 maja 2022 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

2022-05-26 11:49:05
Minister Spraw Zagranicznych RP, Zbigniew Rau wręczył dziś nominację ambasadorską Adamowi Kwiatkowskiemu, który zostanie nowym Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczpospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Kawalerów Maltańskich – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoim koncie Twitter. The post Adam Kwiatkowski otrzymał nominację na ambasadora przy Watykanie first appeared on eKAI.
2022-05-26 11:38:54
- Wydaje się, że od początku swojego pontyfikatu Benedykt XVI prowadził dyskurs ze współczesnym człowiekiem, zagubionym i poszukującym, spragnionym sensu, który umyka jego oczom – mówi ks. dr hab. prof. KPSW Mariusz Kuciński. Zdaniem dyrektora Centrum Studiów Ratzingera, które świętować będzie w Bydgoszczy 10-lecie swego istnienia, rozumiejąc dylematy i rozterki dzisiejszego człowieka, Benedykt XVI przyznaje, że potrzebujemy małych i większych nadziei, które dzień po dniu podtrzymują nas w drodze. „Jednak bez wielkiej nadziei, która musi przewyższać pozostałe, są one niewystarczające” – powiedział w rozmowie z KAI. The post Ks. prof. Kuciński: Benedykt XVI prowadził dyskurs z zagubionym i poszukującym first appeared on eKAI.
2022-05-26 11:12:19
- Matka to miłość. Pod krzyżem staje się Matką każdego z nas. Jeżeli Ją przyjmiemy, okazuje się wspaniałą Mamusią, pełną dobroci, której możemy zaufać bez granic - przekonuje paulin o. Paweł Subik. Jako kustosz Jasnogórskiego Obrazu Nawiedzenia, który peregrynuje po polskich parafiach, doświadcza działania Maryi w poszczególnych ludziach, rodzinach i całych wspólnotach. Z tych doświadczeń zrodziła się książka zatytułowana „Matka” wydana przez Hodegetria Media z Inowrocławia. The post O Matce na trudne czasy – książka paulina z Jasnej Góry o. Pawła Subika first appeared on eKAI.
2022-05-26 11:07:53
Zakaz przystępowania i udzielania Komunii św. obowiązujący w rodzinnej diecezji przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi w Kalifornii rozciąga się także na diecezję Arlington, położoną na obrzeżach Waszyngtonu. Poinformował o tym, cytując decyzję arcybiskupa San Francisco Salvatore J. Cordileone, bp Michael F. Burbidge. 20 maja podobną decyzję wydał ordynariusz diecezji Santa Rosa, biskup Robert Vasa. Na terenie tej diecezji Pelosi okazjonalnie uczestniczy we Mszy świętej. The post Kolejna diecezja z zakazem Komunii św. dla Nancy Pelosi first appeared on eKAI.
2022-05-26 11:02:50
- Jesteście opiekunami i stróżami godności, która jest darem i znakiem chwały Boga - mówił biskup Marek Solarczyk, który celebrował Mszę świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie w ramach Diecezjalnego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Na spotkanie przyjechało ponad pół tysiąca osób z różnych stron diecezji radomskiej. The post Bp Solarczyk do niepełnosprawnych: jesteście stróżami godności, która jest darem i znakiem chwały Boga first appeared on eKAI.
2022-05-26 10:24:38
Dzień Matki obchodzony jest corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku do wszystkich matek. W licheńskim sanktuarium, gdzie Maryja czczona jest też jako Patronka szczęścia rodzinnego, jego obchody rozpoczęto już w niedzielę, 22 maja. W czasie Dnia matki w Domu Matki, czyli ogólnopolskiej pielgrzymki matek do Matki Bożej Licheńskiej odbyło się uroczyste zawierzenie matek. The post Świat potrzebuje świętych matek – Dzień Matki w Licheniu first appeared on eKAI.
2022-05-26 10:20:40
„Pokój jest darem Boga” – przypomina Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które przyłącza się do apelu Ojca Świętego Franciszka skierowanego do Polaków, by modlić się w intencji Ukrainy i całego świata. Ks. prof. Waldemar Cisło ogromne obawy wiąże z kryzysem żywnościowym i sytuacją pogodową w Afryce. W jego ocenie kontynent może mierzyć się z falą głodu, czego skutkiem będzie eskalacja przemocy. The post Ks. dr Boguszewski: nie można wciągać Boga do konfliktów wojennych first appeared on eKAI.
2022-05-26 10:08:07
W najbliższą niedzielę, 29 maja, odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.- Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń już bez ograniczeń świat męski będzie mógł zgromadzić się na piekarskim wzgórzu na pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tym tradycyjnym i ważnym wydarzeniu w życie naszego lokalnego Kościoła – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy archidiecezji katowickiej. The post Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej first appeared on eKAI.
2022-05-26 09:16:59
Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej wyraził niezadowolenie z powodu poparcia przez patriarchę moskiewskiego Cyryla wojny Rosji z Ukrainą. W wywiadzie dla greckiego kanału telewizyjnego ERT duchowy zwierzchnik światowego prawosławia powiedział 23 maja, że oczekiwałby od Cyryla potępienia tej inwazji. The post Bartłomiej: patriarcha moskiewski powinien przeciwstawić się Putinowi first appeared on eKAI.
2022-05-26 03:00:51
Dziś nad ranem Zaporoże zostało ostrzelane przez Rosjan. Manewrujące pociski rakietowe spadły na miasto, niszcząc centrum handlowe oraz zakłady pracy, które były powiązane z okupantem. „Rosjanie niszczą nawet te miejsca, z którymi wcześniej współpracowali. Ukraina jest niesłuchanie zmobilizowana, aby się bronić” – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Jan Sobiło. The post Bp Sobiło: Ukraina może pomóc Rosji się nawrócić first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...