logo
Piątek, 09 czerwca 2023 r.
imieniny:
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja, Efrema, Pelagii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

2023-06-08 16:57:13
Zaprośmy Jezusa, żeby poszedł z nami na ulice naszego miasta, żeby przeszedł obok naszych domów, miejsc pracy, sklepów, żeby był z nami w tych wszystkich sytuacjach - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w uroczystość Bożego Ciała przewodniczył Mszy św. w katedrze w Kaliszu. Po Mszy św. przeszła procesja ulicami miasta do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. The post Bp Bryl: zaprośmy Jezusa wszędzie tam, gdzie jesteśmy first appeared on eKAI.
2023-06-08 16:51:19
Uroczystość Bożego Ciała uświadamia nam, że całe nasze życie powinno być uwielbieniem Boga – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. sprawowanej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w parafii św. Maksymiliana w Koninie. The post Bp Wętkowski na Boże Ciało: całe nasze życie powinno być uwielbieniem Boga first appeared on eKAI.
2023-06-08 16:26:02
Katolicy obrządku łacińskiego w Ziemi Świętej uczcili uroczystość Bożego Ciała nabożeństwem i procesją wokół grobu Chrystusa. Kilkuset chrześcijan, w tym wielu księży i zakonników, wzięło w czwartek udział w trzygodzinnej liturgii celebrowanej przez łacińskiego patriarchę abp Pierbattistę Pizzaballę bezpośrednio przed rotundą w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. The post Uroczystość Bożego Ciała w Bazylice Grobu Pańskiego first appeared on eKAI.
2023-06-08 16:20:17
- Pragnę zadać wam pytanie, które postawił św. Jan Paweł II w encyklice o Eucharystii: „Jeśli zaniedbamy Eucharystię, jak będziemy mogli zaradzić naszej nędzy?” Nie zaniedbujmy jej, to źródło naszego życia. Uczyńmy Eucharystię sercem każdej niedzieli – mówił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki w Uroczystość Bożego Ciała, podczas Mszy św. na Placu Jana Pawła II w Ełku. The post Bp Mazur: uczyńmy Eucharystię sercem niedzieli first appeared on eKAI.
2023-06-08 16:19:25
Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski obchodzi 9 czerwca Złoty Jubileusz swoich święceń kapłańskich. Przed pięćdziesięciu laty, 9 czerwca 1973 roku, został wyświęcony na kapłana przez bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. The post Złoty jubileusz święceń abp. Stanisława Gądeckiego first appeared on eKAI.
2023-06-08 16:19:21
Do budowania jedności z Bogiem, ale także w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym wzywał zebranych na Mszy św. przed białostocką archikatedrą abp Józef Guzdek. „Warunkiem owocnego udziału w Eucharystii jest jedność z Bogiem i bliźnimi. Eucharystia domaga się jedności i zarazem buduje jedność” – mówił. W uroczystość Bożego Ciała metropolita białostocki poprowadził procesję eucharystyczną przez centrum Stolicy Podlasia. The post Abp Guzdek: Eucharystia domaga się jedności i jedność buduje first appeared on eKAI.
2023-06-08 15:57:23
„Eucharystia to Miłość doskonała, pokarm wieczny. Tu jest źródło siły, tu jest lekcja miłości, tu jest gwarancja, fundament, zadatek życia i miłości bez końca” - mówił bp Radosław Orchowicz podczas centralnych obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Inowrocławiu. The post Bp Orchowicz: Eucharystia źródłem siły i lekcją miłości first appeared on eKAI.
2023-06-08 15:49:32
„Kościół nie może być zinstrumentalizowany do nawet najsłuszniejszych spraw narodowych. Ani sam się nie może wiązać i zawężać do jednej tylko opcji, po to, aby mógł głosić Ewangelię wszystkim i być dla wszystkich” – przypomniał metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas centralnej procesji Bożego Ciała w Warszawie. The post Kard. Nycz: Kościół nie może być zinstrumentalizowany do nawet najsłuszniejszych spraw narodowych first appeared on eKAI.
2023-06-08 15:32:31
Kościół służy jedności osoby, małżeństwa, Kościoła, narodu oraz jedności między narodami – mówił podczas procesji Bożego Ciała w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. Uczestnicy procesji przeszli ulicami miasta z sanktuarium Bożego Ciała do katedry. The post Przewodniczący Episkopatu Polski: Kościół jest sługą jedności first appeared on eKAI.
2023-06-08 11:01:35
O znaczeniu uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznej sprawowanej w centrum wielkiego miasta napisał dziś na swoim koncie Twitter metropolita Wiednia, kardynał Christoph Schönborn OP. The post Kard. Schönborn: Boże Ciało to naprawdę coś więcej niż folklor! first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...