logo
Poniedziałek, 06 lutego 2023 r.
imieniny:
Amandy, Bohdana, Doroty, Pawła – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

2023-02-06 17:51:39
W niedzielę rozpoczęliśmy w Pradze Europejskie Kontynentalne Zgromadzenie Synodalne, podczas którego będziemy podejmować temat powierzony nam przez papieża Franciszka, czyli synodalność Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który razem z delegacją z Polski bierze udział w obradach zgromadzenia kontynentalnego Synodu w Pradze. The post Przewodniczący Episkopatu: będziemy pochylać się nad synodalnością Kościoła first appeared on eKAI.
2023-02-06 17:26:20
Przewodnicząca (prezydentka) Szpitala Dziecięcego “Bambino Gesù” w Rzymie, znanego też jako “szpital papieża” – Mariella Enoc ustąpiła ze swego stanowiska, które piastowała od 2015 r. W oświadczeniu, udostępnionym przez służbę prasową placówki, zaznaczyła, iż w ostatnich dniach rozmawiała z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej a w sobotę [4 lutego] po południu z papieżem Franciszkiem i powiedziała im, że “byłoby pożyteczne dla dobra szpitala przyspieszenie końca jej mandatu”, który wygasa z końcem tego roku. Wiąże się to z “zapewnieniem, aby wielkie przedsięwzięcie budowy nowej siedziby kliniki na Janikulum prowadził ktoś, kto weźmie odpowiedzialność za jej dokończenie”. The post Szefowa „szpitala papieża” ustąpiła ze stanowiska first appeared on eKAI.
2023-02-06 17:22:50
O sposobach coraz skuteczniejszego zaangażowania Kościoła w Polsce na rzecz misji będzie mowa na spotkaniu Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych PDM). “Ludzie mają coraz większą świadomość tego, że przyjdzie czas, gdy duchowni z Afryki czy Azji przyjadą do nas i będą nas ewangelizować” - powiedział KAI dyrektor PDM ks. Marcin Będziński. Rozpoczynające się dziś w Kielcach wydarzenie potrwa do 8 lutego. The post Ks. Będziński: Polska uchodzi w świecie za kraj bardzo religijny first appeared on eKAI.
2023-02-06 17:20:52
Ojciec Święty, za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kardynała Pietro Parolina wystosował telegramy kondolencyjne na ręce nuncjusza apostolskiego w Turcji arcybiskupa Marka Solczyńskiego oraz nuncjusza apostolskiego w Syrii, kardynała Mario Zenariego w związku tragicznym trzęsieniem ziemi, które minionej nocy nawiedziło południową Turcję i północną Syrię. Pociągnęło ono za sobą co najmniej 1 400 ofiar śmiertelnych. The post Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii first appeared on eKAI.
2023-02-06 17:16:53
Chrześcijaństwo było drogą na początku, ma pozostać drogą teraz i na wieki - powiedział ks. Tomáš Halík, teolog i filozof z Uniwersytetu Karola w Pradze w swoim „duchowym wprowadzeniu“ do europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie obraduje w Pradze. The post Ks. Halík w Pradze: chrześcijaństwo było i ma pozostać drogą first appeared on eKAI.
2023-02-06 16:15:15
Dla uczczenia pamięci zmarłego 31 grudnia 2022 Benedykta XVI Poczta Watykańska wydala specjalny znaczek oraz okolicznościowy stempel. Stempel z datą 31.01.2023 dostępny będzie w watykańskim urzędzie pocztowym do 4 marca. Znaczek o nominale 1,25 euro w ilości 105 000 sztuk został wyemitowany 31 stycznia 2023. Data 31.01.2023 widnieje również na okolicznościowym stemplu. Na znaczku umieszczono […] The post Poczta watykańska uczciła pamięć Benedykta XVI first appeared on eKAI.
2023-02-06 16:07:44
- Podczas gdy Putin prowadzi Rosję poprzez strach, Zełenski prowadzi Ukrainę poprzez nadzieję i zrozumienie – mówi Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dodaje, cytując słowa prezydenta Bidena, że „jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić Ukrainie to, czego potrzebuje, broniąc się przed brutalną i barbarzyńską wojną Rosji tak długo, jak to będzie konieczne”. Rozmowę przeprowadził dla KAI Waldemar Piasecki. The post Ambasador Mark Brzezinski: pomożemy wygrać Ukrainie first appeared on eKAI.
2023-02-06 16:01:45
W kwestii teologii i praktyki sakramentów istnieje szerokie porozumienie między Kościołem katolickim a wschodnimi Kościołami ortodoksyjnymi. Mówią o tym wnioski duszpasterskie wspólnego dokumentu zatytułowanego „Sakramenty w życiu Kościoła”, który zawiera także zalecenie, aby Kościoły katolickie i ortodoksyjne Kościoły wschodnie zbadały „możliwości bliższej współpracy duszpasterskiej, przede wszystkim w dziedzinie niesakramentalnej, ale także w dziedzinie sakramentalnej”. The post Zbliżenie Kościoła katolickiego ze wschodnimi Kościołami ortodoksyjnymi first appeared on eKAI.
2023-02-06 12:18:05
W niedzielne południe – 5 lutego br. - w kościele zakonnym pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Łodzi siostra Klara od Świętej Rodziny – Karmelitanka Bosa – przeżywała jubileusz 60-lecia życia zakonnego. Każdy, kto choć raz odwiedził łódzki karmel, spotkał siostrę Klarę, która od wstąpienia do klasztoru po dziś dzień pełni posługę siostry zewnętrznej, która jest „pomostem” między klauzurą, a światem zewnętrznym. The post Karmelitanka Bosa świętowała jubileusz 60-lecia życia zakonnego first appeared on eKAI.
2023-02-06 11:26:14
– Do końca życia był duszpasterzem i nauczycielem odpowiedzialnych dróg wiary – powiedział abp Wacław Depo o zmarłym ks. dr. hab. Stanisławie Pamule, wieloletnim wicerektorze i profesorze częstochowskiego WSD. W Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie metropolita częstochowski przewodniczył 5 lutego Mszy św. żałobnej jego w intencji. The post Zmarł były wicerektor i profesor częstochowskiego WSD first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...