logo
Poniedziałek, 25 października 2021 r.
imieniny:
Ingi, Maurycego, Sambora, Darii, Blanki, Gaudentego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2021-10-25 12:17:32
Kościoły chrześcijańskie „głównego nurtu” w Afryce są całkowicie przeciwne ideologii LGBTQ – stwierdza raport ogłoszony 20 października przez amerykańską agencję prasową AP. Jego autor Kwasi Gyamfi Asiedu (i trzech jego współpracowników) zwraca uwagę na proces „odchodzenia” chrześcijan afrykańskich od ich dawnych Kościołów macierzystych w Europie i USA, które na ogół popierają LGBTQ: anglikańskich, metodystycznych, prezbiteriańskich i luterańskich. Zdaniem autora, wypowiedzi przywódców protestanckich, a także hierarchów katolickich z Czarnego Lądu mogą zadziwiać, a nawet razić swoją ostrością. The post Kościoły chrześcijańskie w Afryce przeciwne ideologii LGBTQ – raport AP first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:18:41
Agata i Krzysztof Jankowiakowie z Poznańskiej Diakoni Misyjnej Ruchu Światło-Życie gościli w parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim. – Chcemy się podzielić naszym doświadczeniem pobytu na Filipinach i tamtejszego Kościoła – mówili. The post Wodzisław Śląski: Spotkanie o misjach na Filipinach first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:14:19
W Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyła się w niedzielę kolejna sesja plenarna synodu diecezjalnego. Była to jednocześnie diecezjalna inauguracja procesu synodalnego, który w całym Kościele rozpoczął papież Franciszek pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Bp Tadeusz Lityński podkreślił, że należy przeciwdziałać "elitaryzmowi stanu kapłańskiego" i centralistycznym, wypaczonym i fragmentarycznym wizjom Kościoła. The post Sesja plenarna synodu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:11:17
W Niedzielę Misyjną, 23 października 2016 r., rozpoczął działalność portal misyjne.pl. Przez 5 lat redakcja przybliżała czytelnikom temat misji, prześladowania chrześcijan, a także informowała o wydarzeniach z życia Kościoła. The post Portal misyjne.pl kończy 5 lat. Niedługo jego nowa wersja first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:10:51
Krzyż morowy, zwany karawaką postawiono dziś przy sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Liturgii sprawowanej z tej okazji bazylice świętokrzyskiej przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. The post Przy sanktuarium na Świętym Krzyżu stanął krzyż morowy first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:08:20
Nowy metropolita mińsko-mohylowski Józef Staniewski objął oficjalnie swój urząd podczas Mszy św. 23 października w stołecznej katedrze pw. Najświętszego Imienia Maryi. Uroczystość zgromadziła biskupów katolickich, kilkudziesięciu księży i wielu wiernych z Mińska i innych części Białorusi oraz przedstawicieli innych wyznań i władz państwowych. The post Abp Józef Staniewski objął rządy w archidiecezji mińsko-mohylowskiej first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:05:59
Górale z Poronina i Kościeliska przeszli w niedzielę przez swoje miejscowości w Korowodach Świętych. W postacie świętych i błogosławionych wcieli się zarówno dzieci jak i dorośli. Na Korowodzie Świętych w Poroninie pojawiły się relikwie nowej błogosławionej, Matki Elżbiety Róży Czackiej, które pod Tatry z wychowankami z Lasek przywiozła siostra Radosława Podgórska ze zgromadzenia założonego przez Matkę Czacką - sióstr franciszkanka służebnic Krzyża. The post Korowody Świętych w Poroninie i Kościelisku first appeared on eKAI.
2021-10-25 10:03:23
Aborcyjny „wybór” zawsze ma twarz konkretnej osoby – przekonują twórcy kampanii „Każde życie jest cudem”. Gdy rodzice Dominika w czasie ciąży dowiedzieli się o wadzie genetycznej swojego dziecka, byli zrozpaczeni. Dziś nie wyobrażają sobie, że Dominika mogłoby z nimi nie być lub mógłby być inny. Świadectwo rodziców Dominika to jeden z filmowych reportaży nt. osób, które mogły zostać zabite poprzez aborcję, gdyż pozwalało na to prawo - ale dane było im się urodzić i cieszyć się życiem. Ten oraz inne reportaże a także ok. 100 spisanych świadectw prezentowane są m.in. na stronie kampanii – cudzycia.pl. Kampania "Każde życie jest cudem" realizowana jest przez Fundację Grupa Proelio. The post Aborcyjny „wybór” ma zawsze twarz konkretnej osoby – historia Dominika first appeared on eKAI.
2021-10-25 09:59:05
Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej obchodził dziś 65. rocznicę powstania. Laureatem corocznej, przyznawanej przez KIK Nagrody „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów“ został ks. Alfred Wierzbicki - profesor KUL, teolog, etyk i poeta. Nazwisko laureata ogłoszono po Mszy świętej sprawowanej w stołecznym kościele św. Marcina. The post Ks. prof. Alfred Wierzbicki z Nagrodą Pontifici – Budowniczemu Mostów first appeared on eKAI.
2021-10-25 09:35:52
Duchowy zwierzchnik prawosławia, patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I nazajutrz po przybyciu do Waszyngtonu został przyjęty na obserwację do szpitala Uniwersytetu George'a Washingtona, po tym jak źle się poczuł na krótko przed liturgią w katedrze św. Zofii - podała agencja AP. The post Patriarcha Bartłomiej I trafił do szpitala first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...