logo
Czwartek, 16 stycznia 2025 r.
imieniny:
Marcelego, Bernarda, Walerii, Włodzimierza  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wspomóż Katolika i inne nasze działania


Od początku istnienia Katolika (czyli od roku 2000) staramy się na różne sposoby, aby serwis w jak największym stopniu był samofinansujący się. Szukaliśmy sponsorów, reklamodawców... Serwis jednak stale się rozrasta i na dziś powoli to wszystko nie wystarcza. Utrzymanie serwerów, łączy, zapewnienie serwisu technicznego to wszystko kosztuje jeśli ma działać szybko i bezawaryjnie, zwłaszcza, że serwis jest duży i wymaga wydajnych łącz internetowych.

Wychodzimy z założenia iż ze sprawiedliwości powinno wynikać, że utrzymanie serwerów powinni zapewnić Ci którzy z nich korzystają - zwyczajnie nie wypada bowiem byśmy liczyli na ofiarność ludzi zupełnie nie używających internetu. Z drugiej strony mamy też jednak świadomość, iż nasi czytelnicy to najczęściej ludzie młodzi nie mający pieniędzy. Wszystko to sprawia, że z ogromną pokorą zwracamy się do wszystkich naszych czytelników o pomoc i wsparcie finansowe dla utrzymania i dalszego rozwoju serwisu Katolik.pl.

Miesięcznie odwiedza nas ponad 100 tys. ludzi. Jesteśmy pewni, że wśród tej ogromnej rzeszy internautów znajdzie się wystarczająco dużo osób, które zechcą od czasu do czasu wesprzeć nas także finansowo.
 
Podejmujemy różne wysyłki, by wzbogacać internet o dobre, wartościowe treści. Od 2020 roku w ręce użytkowników przekazaliśmy platformę filmową KATOFLIX.
 
Wszystkich zaś prosimy o modlitwę by nasze internetowe apostolstwo przynosiło Bogu chwałę a ludziom pożytek. 

 
Ofiary można wpłacać na konto:

BNP Paribas Bank
Towarzystwo Boskiego Zbawiciela, Serwis Katolik.pl
nr rachunku:
43160011980002002251772150
ul. św. Jacka 16
30-364 Kraków

z dopiskiem: ofiara na serwis katolik.pl 

Kod BIC (Swift) tego banku to: PPABPLPK

lub przez gotowy formularz on-line



 
***
 
Informacje o możliwości zamawiania intencji mszalnych na stronie:

www.intencje.info 

 
Bóg zapłać za wszelką pomoc! 


Patroni Dnia



św. Marceli
 
papież

Św. Marceli został wybrany papieżem w roku 307, w ostatnim roku prześladowań Kościoła przez cesarza Dioklecjana. Zreorganizował administrację kościelną, był łaskawy dla tych, którzy poprzednio wyrzekłszy się wiary, ponownie się nawrócili. Jednak niektórzy, zwani upadłymi, odmówili pokuty za swoje odstępstwo. Ci nie uzyskali przebaczenia od Świętego. Z tego powodu cesarz Maksencjusz skazał go na wygnanie, gdzie umarł w nędzy w roku 309.

***

św. Berard
i jego towarzysze, męczennicy

 

Kiedy południowa Hiszpania była podbita przez Maurów, w 1219 roku podczas drugiej kapituły generalnej zakonu św. Franciszek z Asyżu wysłał sześciu braci w podróż misyjną do północnej Afryki, aby głosili Ewangelię muzułmanom. W tym gronie było czterech kapłanów - Berard z Carbio (wstąpił do zakonu w 1213 r.), Witalis, Piotr i Otto - oraz dwaj bracia zakonni - Akursjusz i Adjut. Witalis, przełożony braci, w trakcie podróży zachorował i musiał pozostać w Hiszpanii. Wysłannicy najpierw udali się do Sewilli, a następnie dotarli aż do Maroka, gdzie przeciwny ich naukon sułtan kazał ich ściąć. Było to około roku 1226. Młody kanonik regularny z Coimbry porwany przykładem owych męczenników przystał do franciszkanów i stał się równie wielki jak św. Antoni z Padwy. Dowiedziawszy się o śmierci swoich wysłanników św. Franciszek wykrzyknął: "Teraz naprawdę mogę powiedzieć, że mam pięciu braci". W ich pogrzebie brał udział pewien pobożny kapłan, znany dziś powszechnie jako św. Antoni z Padwy. Kanonizacji męczenników dokonał w 1481 r. papież Sykstus IV.

 

jutro: św. Antoni

wczoraj
dziś
jutro