logo
Sobota, 18 września 2021 r.
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Papież do młodych: buntujcie się przeciwko kulturze tymczasowości
2021-09-16 13:00
Również w Koszycach, drugim pod względem wielkości mieście Słowacji Franciszek spotkał się z przedstawicielami młodzieży. Na wstępie wysłuchał trzech świadectw. Odpowiadając na pytanie młodego małżeństwa z trojgiem dzieci, Petera i Zuzki, o to, jak zachęcać dziś młodych ludzi do przeżywania czystej miłości, Papież podkreślił, że miłość to największe marzenie w życiu, ale takie, którego realizacja wiele kosztuje.
 
2021-09-16 12:00
Co wtorek w archikatedrze warszawskiej o godz. 19:00 będzie odprawiana Msza o łaski za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. "Mamy kogo prosić o wstawiennictwo, mamy do kogo się modlić" - mówił ks. Maciej Jaszczołt podczas Mszy w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 
Dzień Patrona podopiecznych Domu dla Chłopców im. Św. Stanisława Kostki
2021-09-16 11:00
Na Jasnej Górze już dziś Dzień Patrona - św. Stanisława Kostki świętowali podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego „Dom dla Chłopców” jego imienia prowadzonego przez siostry obliczanki. Uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, przygotowali też inscenizację o swoim patronie.
 
Kielce: SacroExpo - biznes i wydarzenia towarzyszące
2021-09-16 10:00
Od 27 do 29 września potrwa kolejna XXII edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo, która jest prezentacją tego wszystkiego, co potrzebne do funkcjonowania kościołów i sprawnego duszpasterstwa.  
 
 Bp Janusz Mastalski w 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę o „nożach” współcześnie wbijanych w plecy Polaków
2021-09-16 09:00
Deaksjologizacja, źle pojęta wolność, zapomnienie, antyreligijność – to cztery „noże”, które współcześnie wbijane są w plecy Polaków, o których mówił bp Janusz Mastalski w czasie Mszy św. w katedrze na Wawelu sprawowanej w 82. rocznicę agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę.
 
Sodalicje Mariańskie świętować będą 450 lat obecności w Polsce
2021-09-16 08:00
W duchu wdzięczności za obecność Sodalicji Mariańskich w Polsce przez 450 lat oraz za beatyfikację sodalisa kard. Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę, 18 września, odbędzie się pielgrzymka wszystkich zaangażowanych w to dzieło. 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich przebiegać będzie pod hasłem „Radujmy się i oddajmy Mu chwałę” (Ap 19, 7).
 
Papież na słowackiej Jasnej Górze: dziękujcie za dar wiary
2021-09-15 13:00
„Niech Pan zachowa w was zawsze zachwyt i wdzięczność za dar wiary! I niech Najświętsza Maryja Panna wyjedna wam łaskę, aby wasza wiara była zawsze w drodze, aby miała tchnienie proroctwa i była bogata we współczucie” – powiedział Franciszek podczas Mszy św. na błoniach narodowego sanktuarium w Szasztinie.
 
Beatyfikacyjny relikwiarz matki Czackiej wyruszy w Polskę. O co modlić się za jej przyczyną?
2021-09-15 11:00
– Matka Czacka umiała dać światło w ciemnościach. Dlatego można zwracać się do niej o pomoc w sytuacjach po ludzku bez wyjścia – wyjaśnia s. Radosława Podgórska FSK.
 
Pielgrzymka Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes”
2021-09-15 10:00
Dają radość i nadzieję. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej tradycyjnie na Jasnej Górze modlą się niepełnosprawni i ich opiekunowie z Krakowa Nowej Huty. Pielgrzymkę zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej "Gaudium et Spes", którego celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych przez działalność kulturalną, sportową i artystyczną. 
 
Oświadczenie Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży po opublikowaniu raportu Komisji badającej sprawę o. Pawła M.
2021-09-15 09:00
Z głębokim bólem i smutkiem zapoznałem się z wynikami prac Komisji eksperckiej badającej sprawę o. Pawła M. oraz postępowania przełożonych zakonnych. Pragnę przede wszystkim wyrazić moją bliskość, współczucie i wsparcie osobom zranionym, które choć były dorosłe, okazały się bezbronne wobec psychomanipulacji bazującej na pseudoteologii, a także wobec przemocy fizycznej oraz wykorzystywania seksualnego ze strony zakonnika.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...