logo
Poniedziałek, 25 października 2021 r.
imieniny:
Ingi, Maurycego, Sambora, Darii, Blanki, Gaudentego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Ryś: Kto jest bardziej ślepy? On, czy ci ludzie z tego tłumy, który mówi, że jest Kościołem idącym z Jezusem?
2021-10-25 09:00
- Niewidomy z dzisiejszej Ewangelii potrzebuje takich ludzi w Kościele, którzy go zauważą, którzy go przyprowadzą do Jezusa, którzy nie stają pomiędzy Jezusem, a nim. Nie uciszają go, kiedy krzyczy. Przejmują się jego krzykiem, a ten krzyk czynią swoim – to są właśnie Karmelitanki Dzieciatka Jezus.
 
Bp Lechowicz: wizyta ad limina ma ożywić pragnienie bycia misjonarzem, apostołem i ewangelizatorem
2021-10-25 08:00
Celem wizyty ad limina jest wejście w jeszcze większą komunię z Kościołem powszechnym, aby ożywić w sobie i w innych pragnienie bycia misjonarzem, apostołem i ewangelizatorem – powiedział bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej  
 
Włochy: beatyfikacja s. Łucji Ripamonti
2021-10-24 13:00
W katedrze w Brescii odbyła się w sobotę beatyfikacja s. Łucji Ripamonti, włoskiej zakonnicy żyjącej w pierwszej połowie XX w. W wieku 23 lat wstąpiła ona do Zgromadzenia Służebnic Miłości.
 
Kalisz: wmurowano kamień węgielny pod budowę kościoła św. Brata Alberta
2021-10-24 12:00
Biskup kaliski Damian Bryl poświęcił i wmurował kamień węgielny pod budowę kościoła św. Brata Alberta w Kaliszu. Pochodzi on z Drzwi Świętych rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej. Podczas Mszy św. sprawowanej w murach wznoszonej świątyni, biskup dziękował proboszczowi i parafianom za dzieło budowy realizowane w niełatwych czasach pandemii.
 
Abp Ziółek: Wszyscy powołani jesteśmy do życia zgodnego z Ewangelią Chrystusa. 100- lecie Sióstr Urszulanek SJK
2021-10-24 11:00
Jeżeli Matka Urszula stała się przykładem świętości dla wszystkich wierzących to dlatego, że jej charyzmat może być podjęty przez każdego, kto w imię miłości do Chrystusa i Kościoła chce skutecznie dawać świadectwo Ewangelii we współczesnym świecie - mówił Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek w 100-lecie Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Ozorkowie.
 
Nowa Kaplica św. Jana Pawła II poświęcona
2021-10-24 10:00
- To ma być miejsce żywej modlitwy pielgrzymów, którzy za przyczyną Maryi, wzorem Jana Pawła II, chcą docierać do Boga, aby odkrywać Jego uzdrawiające oblicze - podkreślają Paulini. Na Jasnej Górze poświęcona została nowa Kaplica św. Jana Pawła II. W jej centrum relikwiarz z krwią papieża i jego „Totus Tuus”, jest też pastorał oraz duży obraz z wizerunkiem Ojca Świętego w ornacie z logo VI Światowych Dni Młodzieży.
 
Otwarcie Muzeum Kultury i Duchowości Cystersów
2021-10-24 09:00
- Trzeba sięgać do naszych korzeni, do skarbnicy wiary, do doświadczenia i mądrości poprzednich pokoleń, by dostrzegać lepiej naszą teraźniejszość i budować przyszłość w światłach naszej chrześcijańskiej tożsamości - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w krakowskiej Mogile z okazji otwarcia Muzeum Kultury i Duchowości Cystersów wraz z Biblioteką.
 
Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2021
2021-10-24 08:00
W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii – napisał papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny, który w tym roku będziemy obchodzić 24 października.
 
Pielgrzymka abp. Tomasza Pety z Kazachstanu
2021-10-23 11:00
- Tu bije serce naszej Matki, tutaj przez 13 lat pielgrzymowałem pieszo i zawsze chcę wracać - powiedział abp Tomasz Peta, metropolita Astany. Dziś na Jasnej Górze modlił się w intencji Kazachstanu i tamtejszego Kościoła. Prosił Matkę Bożą o siłę do dalszej posługi. 
 
Żywot św. Jana Kapistrana
2021-10-23 10:00
Jan, zwany Kapistranem od rodzinnego miasta Kapistrano, leżącego na południe od Neapolu, przyszedł na świat w r. 1386 i był synem szlachcica niemieckiego. Rodzice dali mu staranne wychowanie, odpowiednie wysokim jego zdolnościom – tak ks. Piotr Skarga rozpoczyna żywot św. Jana Kapistrana, franciszkanina, którego wspomnienie obchodzimy 23 października.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...