logo
Poniedziałek, 27 marca 2023 r.
imieniny:
Ernesta, Jana, Marka, Lidii, Ruperta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Liturgia stacyjna w kościele św. Jana Chrzciciela
2023-03-23 15:00
Podczas liturgii stacyjnej w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym, bp Jan Zając wskazywał na trzy istotne słowa, które do wiernych kieruje Zbawiciel: „wierzcie” „ufajcie” oraz „miłujcie się”. W czasie Mszy św. biskup udzielił zebranej młodzieży sakramentu bierzmowania.  
 
Kolejna edycja rekolekcji Uzdrawiająca moc Eucharystii
2023-03-23 14:00
Wielu z tych, którzy już skorzystali, przekonuje, że te rekolekcje przemieniają widza w uczestnika. Już jutro rozpoczyna się kolejna edycja Jasnogórskich Rekolekcji Eucharystycznych, których celem jest odkrywanie na nowo przez ludzi wierzących Mszy św. Prowadzi je paulin o. Zbigniew Ptak. Wstęp jest wolny.
 
Abp Ryś: trzeba pokazywać wielkie dziedzictwo św. Jana Pawła II
2023-03-23 12:00
Trzeba pokazywać wielkie dziedzictwo św. Jana Pawła II – uważa przebywający w Rzymie abp Grzegorz Ryś. W rozmowie z Radiem Watykańskim zwrócił uwagę, że mamy dzisiaj do czynienia z coraz większym gronem osób, które nie znały osobiście tego Papieża i nie widziały go poza obrazkami w komputerze. Tym bardziej trzeba zrobić wszystko, aby całej dyskusji, która jest i będzie na temat Papieża Polaka nie zredukować do pytań o jego podejście do kwestii nadużyć i wykorzystywania seksualnego.
 
25 marca: Dzień Świętości Życia
2023-03-23 11:00
W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce będzie obchodził już po raz 25. Dzień Świętości Życia. „Wysiłek docenienia każdego ludzkiego życia jest ciągle przed namiˮ – podkreślił ks. Robert Wielądek, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin działającego przy Radzie ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
 
Wdowy i dzieci górników w Rzymie
2023-03-23 09:00
W Wiecznym Mieście trwa pielgrzymka wdów i dzieci górników, którzy w zeszłym roku zginęli w katastrofach na kopalniach "Pniówek" i "Zofiówka".  
 
Porozumienie Muzeum Polaków Ratujących Żydów i UPJPII
2023-03-22 17:00
Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej i UPJPII w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy podczas sympozjum Akademii Sprawiedliwych nt. miłosierdzia 22 III 2023.
 
Paulini dziękują za wsparcie dla Ukrainy
2023-03-22 16:00
Paulini dziękują za solidarność i wsparcie dla Ukrainy. Na Jasnej Górze trwa spotkanie wyższych przełożonych paulińskich wspólnot na świecie, w którym uczestniczy też o. Justyn Miszczenko, delegat generała Paulinów na Ukrainie. Jednym z tematów jest sytuacja w Ukrainie. Paulini mają tam mają 5 klasztorów, w tym w okupowanym przez Rosjan Mariupolu. Zakonnicy na terenie ogarniętym wojną pomagają wszystkim, którzy potrzebują różnorakiego wsparcia - wierzącym i niewierzącym.  
 
Bp Robert Chrząszcz: Jezus cały czas działa
2023-03-22 14:00
– On jest i naprawdę działa. Działa Jego Ojciec i działa Jego moc – mówił bp Robert Chrząszcz w czasie liturgii stacyjnej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie.
 
Spotkanie przełożonych prowincji i wiceprowincji Zakonu Paulinów
2023-03-22 10:00
Dwudniowe spotkanie przełożonych prowincji i wiceprowincji, ale też delegatów Generała Zakonu Paulinów na poszczególne kraje odbywa się na Jasnej Górze. Zakończy się jutro. Wśród tematów podejmowane są kwestie związane z powołaniami i formacją w różnych częściach świata, duszpasterstwo na czterech kontynentach i pomoc Ukrainie.
 
Generał Paulinów: niech ogromne dziedzictwo o. Kordeckiego przemówi również do naszego pokolenia
2023-03-21 16:00
- Niech ogromne dziedzictwo o. Augustyna Kordeckiego przemówi również do naszego pokolenia. Niech stanie się wezwaniem do jedności w budowaniu dobra, dla pomyślnej przyszłości Polski. Trzeba podjąć odważnie nową obronę Jasnej Góry, obronę ducha Narodu, aby żyć w wolności dzieci Bożych - zachęcał Generał Zakonu Paulinów podczas Mszy św. inaugurującej Rok Jubileuszowy o. Kordeckiego.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...