logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
s. Ann Shields
Ogień w moim sercu. Klucz do życia pełnego miłości i modlitwy
Wydawnictwo eSPe
 


Ogień w moim sercu to napisany prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, przywołujący wiele przykładów z życia i obrazowych przypowieści, zbiór praktycznych porad, jak żyć z Bogiem każdego dnia.
 
„Życie pełne miłości przeżywane jest w nieustannej świadomości Bożej miłości. Jest życiem przeżywanym w ciągłym poleganiu na Bożej miłości. Takie życie oparte jest na bezustannym okazywaniu Bożej miłości innym” (fragment książki).
 
 

Wydawca:eSPe
Rok wydania:2014
ISBN:978-83-7482-648-8
Format:140x200
Stron:168
Rodzaj okładki:Miękka

 
Kup tą książkę  
  

 
Boża miłość jest dla każdego z nas
 
Podkreślam to, ponieważ wiem, z jakim spokojem słuchamy słów: "Bóg cię kocha" i z jaką łatwością je wypowiadamy – a to dlatego, że się do nich przyzwyczailiśmy. "Tak, tak. Bóg mnie kocha. Jak miło. Wielka mi nowina!"
 
Jednak prawda o tym, że Bóg nas kocha, nie jest jedynie miłym, pobożnie brzmiącym frazesem, wyrażającym gołosłowne deklaracje. Nie możemy pozwolić na to, aby spływało to po nas jak po kaczce. Musimy dopuścić, by prawda o Bożej miłości dotarła do samej głębi naszego istnienia, aby się głęboko w nas zakorzeniła, tak aby w końcu stać się opoką, fundamentem naszego życia.
 
Jezus opowiedział historię, która pokazuje, jakie znaczenie ma budowanie swojego życia na trwałym fundamencie:
 
Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki.
(Mt 7,24-27)
 
Jezus porównuje to, co zbudowane jest na skale, do tego, co zbudowano na piasku. Życie zbudowane na skale jest oparte na słowach Jezusa, które niosą zapewnienie o Bożej miłości. Fundamentem naszej egzystencji powinno być silne, trwałe przekonanie o tym, że jesteśmy tak głęboko, radykalnie, totalnie kochani przez Boga, że cokolwiek pojawi się na naszej drodze, nie będzie w stanie nas pogrążyć. Jak wskazuje bowiem przypowieść Jezusa, nawet dom zbudowany na skale będzie targany wichrami i ulewami. Innymi słowy, każdy ma w życiu swoje trudności i cierpienia. Gdy jednak z ufnością powierzymy się Bożej miłości, nic nie będzie w stanie nas zniszczyć. Nic nie zachwieje naszej radości, naszego pokoju i naszej pewności. 




 
Zobacz także
Elżbieta Wiater
Niewiele po II soborze watykańskim, a może nawet tuż przed nim, pojawił się dowcip o bacy, który przyniósł proboszczowi własnoręcznie namalowany obraz. Przedstawiał on wnętrze kościoła, na pierwszym planie był wielki filar, a za nim mnóstwo świeczek. Na pytanie księdza, co to jest, padła odpowiedź: „A dyć świecki w kościele!”. Minęły dziesiątki lat i nadal miejsce za filarem jest ulubioną „miejscówką” większości świeckich. Jak to zmienić? 
 
ks. Przemysław Bukowski SCJ
„Duchowe bogactwo” – to ono sprawia, że być może widzimy ludzi, ale nie zauważamy człowieka, jego konkretnej biedy. Że kryjemy się wtedy za wiarą urzędową, nadętą, zadzierającą nosa, asekuracyjną, głoszącą „stąd dotąd”. Innymi słowy – wiarą, której istotę pomyliliśmy z jej treścią lub formami, w których się wyraża. Czy na tym bowiem polega sprawa, że znamy dogmaty, chodzimy do kościoła lub nie kłamiemy? To są treści i przejawy wiary. Nie, nie w tym leży sens. 
 
Marcin Jakimowicz
Istnieje w Kościele katolickim napięcie między ludźmi, którzy upatrują jego głównego zadania w obronie dziedzictwa, a tymi, którzy rozumieją zadanie Kościoła jako głoszenie Ewangelii w świecie i przygotowanie Kościoła na przyszłość – opowiadał ks. Hocken przed sześciu laty ks. Tomaszowi Jaklewiczowi. – Lęk jest jak choroba. 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS